plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
22 pašvaldību līderi kandidējuši Saeimas vēlēšanās
29
Mai
2013

DeputatiUzDelnas.lv mājas lapā ir atrodams arhīvs, kur publicēti neaktualizēti 10. un 11.Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu profili, starp kuriem var atrast arī 22 lielāko pašvaldību deputātu kandidātus. Trešdaļai no  arhīvā esošajiem deputātiem ir minētas reputāciju problēmas, tai skaitā arī ir Aivars Lembergs,kas ir apsūdzēts smagos kriminālnoziegumos, bet tajā pašā laikā atkārtoti kandidē uz Ventspils mēra amatu. Informāciju arī var atrast par Rīgas Domes mēra kandidātiem N.Ušakovu (SC)un S.Ēlerti (Vienotība).

DeputātiUzDelnas.lv kopā aplūkoja 12 Latvijas lielāko pilsētu pašvaldību vēlēšanu sarakstus. Deputāti, kas kandidējuši uz Saeimas vietu, bet šobrīd mēģina kļūt par pašvaldību domniekiem nāk no 6 Latvijas pilsētām: Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Ventspils, Rēzeknes un Tukuma. Daudziem no datu bāzē pieejamajiem deputātiem ir vienota iezīme: biežā politisko partiju maiņa. Starp tādiem deputātiem ir Aleksandrs Kiršteins, kas šogad uz Rīgas domes vēlēšanām kandidē no Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta, bet pirms tam ir bijis Tautas partijas un Zaļo Zemnieku savienības biedrs. Aina Žuravļova,kas kandidē no politiskā saraksta Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par Neatkarīgu Latviju!", Latvijas kustība "SOLIDARITĀTE" ir bijusi PCTVL, apvienības „Dzimtene”, Krievijas partijas, Nacionālās Progresa partijas un Tautas Saskaņas partijas sarakstos. Inese Aizstrautair bijusi gan Jaunā laika Jūrmalas domes pašvaldību kandidātu sarakstā, gan ZZS sarakstā kandidējot uz Saeimas vietu, bet Rīgas Domes vēlēšanās šogad kandidē no Latvijas Zaļās partijas. Tāpat ar partiju maiņu slavena ir politiskās organizācijas "Attīstības partija" virzītā Daugavpils mēra amata kandidāte Rita Strode, kas ir bijusi tādās partijās kā Tautas Saskaņas partija, „Latvijas ceļš”, LSDSP, LPP/LC un Šlesera Reformu partijas LPP/LC.

Lūdzam  iepazīties ar deputātu profiliem http://www.deputatiuzdelnas.lv/sadaļā „Deputātu kandidāti”. Pievēršam uzmanību, ka šie profili netiek regulāri papildināti ar aktuālāko informāciju.

DeputatiUzDelnas.lv atrodamie pašvaldību deputātu kandidātu profili:

Rīga

Politisko partiju apvienība "Saskaņas Centrs", Partija "Gods kalpot Rīgai"

Nils Ušakovs

Baiba Rozentāle

Mihails Gavrilovs

Ainars Baštiks

Ausma Cimdiņa

Partija "VIENOTĪBA"

Sarmīte Ēlerte

Olafs Pulks

Ints Dālderis

Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par Neatkarīgu Latviju!", Latvijas kustība "SOLIDARITĀTE"

Aina Žuravļova

"Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"

Jānis Strazdiņš

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

Aleksandrs Kiršteins

Latvijas Zaļā partija

Inese Aizstrauta

Valdis Kalnozols

Daugavpils

Partija "VIENOTĪBA"

Sarmīte Ķikuse

Politiskā organizācija "Attīstības partija"

Rita Strode

Jānis Dukšinskis

Jelgava

Politisko partiju apvienība "Saskaņas Centrs"
Ainārs Galviņš

Politiskā partija "Reģionu alianse"

Dainis Liepiņš

Ventspils

"Latvijai un Ventspilij"
Aivars Lembergs

Rēzekne

LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", "Reformu partija", Latvijas Zaļā partija, "Centriskā partija LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"

Māris Igavens

"Vienota Rēzekne"

Jurijs Petkevičs

Tukuma novads

Zaļo un Zemnieku savienība

Dagnija Staķe

 

Avoti:

Centrālā vēlēšanu komisija: 2013.gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām reģistrētie deputātu kandidātu saraksti, 29.05.2013

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot