plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Deputātu kompensācijas un atalgojums
06
Dec
2012

Deputatiuzdelnas.lv ir apkopoti dati par 11.Saeimas deputātu pirmajā darbības gadā saņemtajām kompensācijām – dzīvojamo telpu īres kompensāciju un transporta izdevumu kompensāciju. Dati apkopoti, izmantojot Saeimas kancelejas reizi mēnesī publicēto informāciju par deputātu atalgojumu.

Saņemtās kompensācijas
Deputātiem piešķirto kompensāciju apjoms ir atkarīgs no deputāta dzīvesvietas attāluma no Rīgas. Kopā rēķinot dzīvojamo telpu īres un transporta izdevumu kompensācijas, šīs Saeimas pirmajā darbības gadā lielākā kompensācija izmaksāta Saskaņas centra deputātam Aleksandram Jakimovam – aptuveni 5705LVL. Viņš kā dzīvesvietu norādījis Ludzu. Viņam seko frakcijas biedri V.Agešins (Liepāja) – 5530 LVL, J.Tutins (Rēzekne) 5514 LVL, V.Nikonovs (Rēzekne) 5502LVL, I.Ribakovs (Rēzekne) 5493LVL, D.Rodionovs (Daugavpils)  – 5448LVL.

Divdesmit četri 11.Saeimas deputāti nav saņēmuši nevienu no minētajām kompensācijām.
Visi dati par 11.Saeimas deputātu kompensācijām (oktobris 2011 - oktobris 2012).
 

Saņemtais atalgojums
Deputātu atalgojums ir atkarīgs no tā, vai deputāts Saeimā ieņem kādu citu amatu – vada frakciju vai ir frakcijas vadītāja vietnieks, vada kādu komisiju vai ir komisijas priekšsēdētāja vietnieks, komisijas sekretārs, apakškomisijas priekšsēdētājs vai apakškomisijas sekretārs vai prezidija loceklis. Slimības gadījumā deputātiem tiek izmaksāts slimības pabalsts. Deputāta pamata mēnešalga, ja deputāts ir piedalījies visās plenārsēdēs (par kavējumu tiek samazināts atalgojums) ir 1417 LVL.

Apkopojot datus par saņemto atalgojumu, redzams, ka lielāko atalgojumu saņēmuši Saeimas prezidija locekļi: priekšsēdētāja S.Āboltiņa (V) – 28 663 LVL, Dz.Rasnačs (NA) - 25918 LVL, J.Vucāns (ZZS) – 25 419 LVL, A.Klementjevs (V) – 24 134 LVL, I.Lībiņa-Egnere (RP) – 23 349 LVL.

No deputātiem – lielāko atalgojumu saņēmis Reformu partijas deputāts, V.Dombrovskis – 23472 LVL, kurš Saeimā vada Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju, ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisiju (kur gada laikā notikušas ir tikai 5 sēdes) un ir Reformu partijas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks. V.Dombroskim seko opozīcijas frakcijas deputāts I.Klementjevs (SC) – 22 878 LVL, kurš ir Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja biedrs un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs. Kā arī Nacionālās apvienības deputāts R.Dzintars – 22 827 LVL, Nacionālās apvienības frakcijas priekšsēdētāja vietnieks, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija priekšsēdētāja biedrs un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas priekšsēdētājs.
Visi dati par 11.Saeimas deputātu atalgojumu (oktobris 2011 - oktobris 2012).

 

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot