plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Esam panākuši būtiskus uzlabojumus Saeimas atklātībā
08
Okt
2012

Foto: larsjuh, Flickr.com

Turpmāk Saeimas mājas lapā desmit dienu laikā tiks publicēti visu komisiju sēžu protokoli, padarot parlamentu atklātāku un samazinot iespējas manipulēt ar deputātu lēmumiem. Izmaiņas īstenotas, ņemot vērā Saeimas uzraudzības rīka DeputatiUzDelnas.lv jau 2010.gadā izteiktu priekšlikumu. Saeimas Prezidijam un Kancelejai tā izvērtēšanai bija nepieciešami divi gadi.

Paziņojums presei, 2012.gada 8.oktobris.

“Delna uzskata ka šis ir būtisks panākums Saeimas atklātības uzlabošanā. Turpmāk ikviens varēs daudz ērtāk sekot Saeimas darbam. Ceram, ka protokolos tiks publicēta pietiekami detalizēta informācija par komisijās lemto, protokoli atspoguļos sēžu dalībnieku argumentus, pieņemot lēmumus, balsojumus un fiksēs arī visus sēdē klātesošos lobētājus. Ceram, ka tas mazinās iespējas viltot komisiju protokolus. Kā zināms, šobrīd tiek iztiesāta tā dēvētā “Muižnieces lieta”, kurā par Saeimas Juridiskās komisijas protokola viltošanu apsūdzēta bijusī šīs komisijas priekšsēdētāja, tagad uz laiku atstādinātā Satversmes tiesas tiesnese Vineta Muižniece. Tāpat ceram, ka Saeima ņems vērā arī pārējos DeputatiUzDelnas.lv izteiktos priekšlikumus Saeimas atklātības un tiesiskākas darbības veicināšanai,” saka Līga Stafecka, DeputatiUzDelnas.lv vadītāja.

Līdz šim ar Saeimas komisiju sēžu protokoliem varēja iepazīties vien Saeimas arhīvā. Turpmāk ar komisiju sēžu protokoliem var iepazīties Saeimas lapas notikumu kalendārā, skatot attiecīgās komisijas sēdes darba kārtību. Protokolos tiks ietverta informācija par sēdē izskatāmajiem jautājumiem, pieņemtajiem lēmumiem, kā arī balsošanas rezultātiem. Dažkārt sēžu protokoli tika sagatavoti ļoti novēloti. Sabiedrībai nebija iespēju laicīgi iegūt precīzu informāciju par komisiju sēdēs lemto, sēžu dalībniekiem, viņu argumentiem un balsojumiem.

Visi Delnas Saeimas uzraudzības rīka DeputatiUzDelnas.lv priekšlikumi Saeimai:
1.daļa, 2.daļa

Plašākai informācijai:
Līga Stafecka, Deputatiuzdelnas.lv
Liga.Stafecka@delna.lv

Projektu „Deputāti uz delnas: inovatīvi risinājumi atbildīgākai 11.Saeimai” finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija programmas „Tiesiska valsts” ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv. Delnas darbību atbalsta Atvērtās sabiedrības institūts.

Foto: larsjuh, Flickr.com

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot