plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Iesniegtie likumprojekti - gada kopsavilkums
07
Dec
2012

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka likumprojektus Saeimai var iesniegt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisijas, ne mazāk kā pieci deputāti, kā arī viena desmitā daļa vēlētāju. Pēc Deputatiuzdelnas.lv aprēķiniem 11.Saeimas pirmajā darbības gadā Saeimā tika iesniegti aptuveni 444 likumprojekti (dati par periodu no 2011.gada 17.oktobra līdz 2012.gada 30.oktobrim).  No tiem lielāko tiesu – 67% jeb 296 likumprojektus iesniedzis Ministru kabinets, 18 % jeb 81 likumprojektu iesniegušas Saeimas komisijas, bet deputāti – 14% jeb 61 likumprojektu. Valsts prezidents iesniedzis 5, bet vēlētāji vienu likumprojektu.

Visi dati šajā saitē

NB! Katra deputāta profilā, sadaļā "Pozīcija" var iepazīties ar deputāta iesniegtajiem likumprojektiem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uz sākumu

Deputātu aktivitāte likumprojektu iesniegšanā
Pirmajā 11.Saeimas darbības gadā visvairāk likumprojektus iesnieguši Nacionālās apvienības un Saskaņas centra deputāti. Līderis ir Raivis Dzintars (NA), kurš kopā ar vēl vismaz citiem 4 deputātiem ir iesniedzis 12 likumprojektus. Viņam seko Valērijs Agešins (SC), Einārs Cilinskis (NA), Ivans Klementjevs (SC), Jānis Urbanovičs (SC), kuri kopumā iesnieguši 11 likumprojektus.
Deviņus likumprojektus iesnieguši Uldis Augulis (ZZS), Dmitrijs Rodionovs (SC), Artūrs Rubiks (SC). Savukārt trīs deputāti – Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Jeļena Lazreva (SC) un Jānis Lāčplēsis (V) pirmajā 11.Saeimas darbības gadā likumprojektus nav iesnieguši.

Visi dati šajā saitē
 

Uz sākumu

Komisiju aktivitāte likumprojektu iesniegšanā
No komisijām visvairāk – 22 likumprojektus 11.Saeimai izskatīšanai nodevusi Juridiskā komisija, ko vada Vienotības deputāte Ilma Čepāne. Trijniekā ir arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija (vada Vjačeslavs Dombrovskis (RP)), kas iesniegusi 12 likumprojektus un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija (vada Ainars Latkovskis (V)) ar 10 likumprojektiem.

Saeimas komisiju Iesniegto likumprojektu skaits (01.11.2011.-30.11.2012.)

KOMISIJA LIKUMPROJEKTU SKAITS
Juridiskā komisija 22
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 12
Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

10

Ārlietu komisija 9
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija 8
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 7
Sociālo un darba lietu komisija 6
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija 4
Izglītības, kultūras un zinātnes komisija 3 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uz sākumu

Saskaņas centra deputātu aktivitāte un iesniegtie likumprojekti
Saskaņas centrs (SC) ir 11.Saeimas lielākā frakcija ar 31 deputātu. Frakcija darbojas opozīcijā. Jānorāda, ka tieši opozīcijas frakciju deputāti parasti ir aktīvākie likumprojektu iesniedzēji salīdzinot ar pozīcijas frakcijām.
No SC frakcijas deputātiem pirmajā šīs Saeimas darbības gadā bijuši Valērijs Agešins, Ivans Klementjevs un Jānis Urbanovičs, kuri katrs kopā ar vēl vismaz četriem citiem deputātiem iesnieguši 11 likumprojektus. Pa deviņiem likumprojektiem iesnieguši Dmitrijs Rodionovs un Artūrs Rubiks, bet astoņus likumprojektus iesniedzis Andrejs Klementjevs.

Salīdzinoši mazāk aktīvi bijuši Viktors Jakovļevs un Ivars Zariņš, kuri iesnieguši pa vienam likumprojektam, bet Jeļena Lazareva nav iesniegusi nevienu likumprojektu šajā laika periodā.

Frakcijas deputāti iesnieguši likumprojektus – grozījumus likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, likumā „Par valsts pensijām”, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, Alkoholisko dzērienu aprites likumā, Publisko iepirkumu likumā, Saeimas kārtības rullī, Izglītības likumā, Universālā pakalpojuma elektroenerģijas apgādē likumā, Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumā, likumā „Par Otrā pasaules kara veterāna statusu”, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušo personu sociālās aizsardzības likumā, Sporta likumā, likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, Latvijas Republikas Satversmē, Krimināllikumā, likumā „Par Eiropas Padomes 1997.gada 6.novembra Konvenciju par pilsonību”, likumā „Par Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību”, Valsts valodas likumā, likumā „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” un likumā „Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās”.

No SC deputātu iesniegtajiem likumprojektiem vairākums nav guvis Saeimas atbalstu, lai tos nodotu skatīšanai komisijās. Šajā laika periodā atbalstīti ir 6 likumprojekti, 4 likumprojektus deputāti atsaukuši.

 

Uz sākumu

Vienotības deputātu aktivitāte un iesniegtie likumprojekti
Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, parasti valdošās koalīcijas partiju Saeimas frakciju deputāti salīdzinoši mazāk priekšlikumus sniedz kā deputāti, bet virkne likumprojektu jau tiek izstrādāti izpildvaras līmenī, ko Saeimā iesniedz Ministru kabinets (MK).

Neskatoties uz to, ka Vienotība ir Valdības vadītāja partija, arī frakcijas deputāti ir bijuši salīdzinoši aktīvi likumprojektu iesniegšanā. Līderis ir Andris Buiķis, kurš kopā ar citiem deputātiem kopumā iesniedzis 8 likumprojektus, Edvards Smiltēns – 7 likumprojektus, Lolita Čigāne  un Dzintars Zaķis – katrs pa 6 likumprojektiem.

Vienotības frakcijas deputātu iesniegtie likumprojekti ir bijuši grozījumi Iesniegumu likumā, Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, Fizisko personu datu aizsardzības likumā, Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, Sporta likumā, Autortiesību likumā, Kriminālprocesa likumā, Latvijas Republikas Satversmē, Alkoholisko dzērienu aprites likumā, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu, likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, Darba likumā, likumā „Par Latvijas Banku” un Saeimas kārtības rullī.

 

Uz sākumu

Reformu partijas deputātu aktivitāte un iesniegtie likumprojekti
No Reformu partijas 16 frakcijas deputātiem aktīvākie bijuši Inita Bišofa, Vjačeslavs Dombrovskis un Inese Lībiņa-Egnere, kuri katrs kopā ar vēl vismaz četriem deputātiem iesnieguši 7 likumprojektus. Viņiem seko Daina Kazāka un Valdis Zatlers ar 5 likumprojektiem, kā arī Zanda Kalniņa-Lukaševica un Jānis Ozoliņš ar 4 likumprojektiem.
Pa vienam likumprojektam iesnieguši Guntars Bilsēns, Edmunds Demiters, Kārlis Eņģelis un Inga Vanaga.

Reformu partijas frakcijas deputāti iesnieguši grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, Vēlētāju reģistra likumā, Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, Autortiesību likumā, Kriminālprocesa likumā, Latvijas Republikas Satversmē, likumā „Par pašvaldībām” , Alkoholisko dzērienu aprites likumā, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu darbinieku atlīdzības likumā, Saeimas kārtības rullī, likumā „Par Latvijas Banku”.

 

Uz sākumu

Nacionālās apvienības – VL-TB/LNNK deputātu aktivitāte un iesniegtie likumprojekti
No Nacionālās apvienības 14 deputātiem aktīvākie bijuši Raivis Dzintars, kurš iesniedzis 12 likumprojektus, Einārs Cilinskis ar 11 likumprojektiem, kā arī Jānis Dombrava un Imants Parādnieks, kuri katrs kopā ar vēl vismaz četriem deputātiem iesnieguši 8 likumprojektus.

Vienu likumprojektu 11.Saeimas pirmajā darbības gadā iesniegusi Vineta Poriņa un Gaidis Bērziņš, kurš 11.Saeimas pirmajā gadā lielākoties darbojās kā Tieslietu ministrs valdībā un Saeimā atgriezās šī gada jūlijā.

Nacionālās apvienības iesniegtie likumprojekti ir bijuši grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, likumā „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”, Vēlētāju reģistra likumā, Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likumā, Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, Imigrācijas likumā, Arhīvu likumā, Autortiesību likumā, Sporta likumā, Latvijas Republikas Satversmē, Personu apliecinošu dokumentu likumā, Latvijas Nacionālās operas likumā, likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu, Darba likumā, Saeimas kārtības rullī un likumā „Par Latvijas Banku”.

 

Uz sākumu

Zaļo un zemnieku savienības deputātu aktivitāte un iesniegtie likumprojekti
No 13 opozīcijā esošas ZZS frakcijas deputātiem, aktīvākie likumprojektu iesniedzēji pirmajā šīs Saeimas darbības gadā bija Uldis Augulis, kurš kopā ar vismaz četriem citiem deputātiem ir iesniedzis 9 likumprojektus, viņam seko Augusts Brigmanis, Ingmārs Līdaka un Kārlis Seržants, kuri katrs iesniedzis 7 likumprojektus, kā arī Iveta Grigule ar 6 likumprojektiem.

No frakcijas deputātiem vismazāk – 2 likumprojektus gada laikā iesniedzis Jānis Klaužs.

Frakcijas deputāti iesnieguši likumprojektus grozījumus likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”, Latvijas Republikas Satversmē, Satversmes tiesas likumā, likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” , Sporta likumā, likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, likumā „Par valsts pensijām”, Par eiro ieviešanas termiņu, Elektroenerģijas tirgus likumā, Darba likumā, Saeimas kārtības rullī, Noguldījumu garantiju likumā.

 

Uz sākumu

Ārpusfrakciju deputātu aktivitāte un iesniegtie likumprojekti
No sešiem ārpus frakcijām esošajiem deputātiem aktīvākie likumprojektu iesniedzēji pirmajā šīs Saeimas darbības gadā ir bijuši Klāvs Olšteins un Elīna Siliņa, kuri katrs iesnieguši pa 4 likumprojektiem. Gunārs Rusiņš iesniedzis 3 likumprojektus, Jānis Upenieks 2 likumprojektus, bet Jānis Junkurs un Viktors Valainis pa vienam likumprojektam.

Šīs deputātu grupas pārstāvji iesnieguši likumprojektus, grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, Sporta likumā, Autortiesību likumā, Kriminālprocesa likumā, likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, Saeimas kārtības rullī, Latvijas Republikas Satversmē un likumā „Par Latvijas Banku”.

 

 

Ja vēlies atbalstīt portāla darbību, aicinām atbalstīt ar ziedojumu!

Ziedo, lai "NĒ!" korupcijai skanētu biežāk!

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot