plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Saeimā iekļuvuši deputāti, kuru reputācija pirms vēlēšanām tika apšaubīta
13
Dec
2011

50 no 82 Delnas vērtētajiem 11. Saeimā iekļuvušajiem deputātiem piesaistījuši uzmanību, bet desmit no tiem pat likuši satraukties par politiķa godprātību un reputāciju.Par 32 Saeimā ievēlētajiem netika atrasta informācija, kas varētu apšaubīt viņu reputāciju.


Pirms 11. Saeimas vēlēšanām biedrības „Sabiedrība par atklātību Delna” veidotajā priekšvēlēšanu interneta portālā kandidatiuzdelnas.lv tika vērtēti lielāko politisko partiju kandidāti, pievēršot uzmanību, vai politiķis bijis iesaistīts koruptīvās darbībās, veicis likumpārkāpumus un vai rīkojies neētiski.


Datu bāzes izlasē bija iekļuvuši 82 vēlāk Saeimā ievēlētie deputāti. Pētot kandidātu reputāciju medijos atrodamajā informācijā, politiķi tika novērtēti ar atzīmēm no -1 līdz -5, ja kandidāts atbilda kādam no korupcijas riskiem. Ja par kandidātu šāda informācija netika atrasta, politiķis tika novērtēts neitrāli  jeb „nav informācijas”.


Lai gan bargāko novērtējumu – 5 nesaņēma neviens no 11.Saeimā  ievēlētajiem, deputāti Rihards Eigims (ZZS), Jānis Ādamsons (SC) un Jānis Urbanovičs (SC) saņēma atzīmi -4, kas dod iemeslu nopietnām bažām, jo informācija par kandidātu norādīja uz vairākiem pārkāpumiem, un apšaubāmu rīcību, kas ir pretējas sabiedrības interesēm.


Delnas uzmanību piesaistīja arī septiņi Saeimas deputāti, par kuriem medijos atrodamā informācija norādīja uz atkārtotiem pārkāpumiem, apšaubāmu rīcību, kas radīja pamatu bažām, vai kandidāts ir piemērots būt par Saeimas deputātu.  Trīs ZZS deputāti ( Jānis Klaužs, Uldis Augulis, Iveta Grigule), divi SC deputāti (Sergejs Dolgopolovs un Nikolajs Kabanovs), kā arī pa vienam deputātam no ZRP (Valdis Zatlers) un Vienotības (Dzintars Zaķis) tika vērtēti ar atzīmi -3  jeb pamats bažām.


Atzīmes -2 un -1, kas nozīmē, ka par kandidātu atrastā informācija norāda uz iespējamiem reputācijas riskiem vai sīkiem pārkāpumiem, nopelnīja 40 Saeimas deputāti. Viņi galvenokārt bija vairākkārtīgi mainījuši partijas, uzkrājuši lielu daudzumu skaidras naudas, administratīvi sodīti vai tikuši saistīti ar interešu konfliktu.


Jānorāda, ka no 50 deputātiem, kuri saņēma vērtējumu no -1 līdz -4, lielākā daļa jeb 42 ir politiķi ar iepriekšēju politisku pieredzi un bijuši Saeimas deputāti arī 10. Saeimā.


Delna deputātu reputācijai sekos līdzi arī turpmāk, apkopoto informāciju publicējot un www.deputatiuzdelnas.lv. 

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot