plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Sēžu apmeklējums pirmajos 3 mēnešos
17
Jan
2012

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Deputatiuzdelnas.lv ir apkopojusi statistiku par Saeimas komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklējumu šīs Saeimas darbības pirmajos trīs mēnešos.

Deputāti komisiju sēdes apmeklē aktīvi
Pirmajos trīs mēnešos  87 no 100 deputātiem ir apmeklējuši vismaz 70 % no komisiju sēdēm. Pieci no tiem ir apmeklējuši pilnīgi visas Saeimas komisiju sēdes, kurās tie darbojas: D.Rodionovs (SC), R.Blumfelds (VL-TB/LNNK), K.Eņgelis (ZRP), A.Judins (V), Dz.Kudums (VL-TB/LNNK).

Deputātu noslodze ir ļoti atšķirīga. Piemēram, pirmajos trijos mēnešos vislielākā slodze bijusi deputātiem, kuri strādā Budžeta un nodokļu komisijā (28 sēdes), Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (27 sēdes), Sociālo un darba lietu komisijā (25 sēdes), Juridiskajā komisijā (24 sēdes). Savukārt vismazākā noslodze bijusi Saimnieciskajā komisijā, kas trīs mēnešu laikā sanākusi uz septiņām sēdēm, Nacionālās drošības komisija un Ārlietu komisija uz deviņām sēdēm.

Saskaņas centra deputāti -  līderi starp komisiju sēžu kavētājiem
Opozīcijā esošā Saskaņas centra deputāti salīdzinot ar citām frakcijām sēdes kavējuši biežāk. Frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs no visiem Saeimas deputātiem sēdes apmeklējis vismazāk – aptuveni katru trešo (31%).  J.Urbanovičs, 11. Saeimai uzsākot darbu, bija Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Nacionālās drošības komisijas loceklis. Decembrī Izglītības komisiju J.Urbanovičs nomainīja uz Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju. 2011.gada decembrī J.Urbanovičs nav apmeklējis nevienu no Nacionālās drošības komisijas trīs sēdēm. Tas, visticamāk, saistīts ar nesen publiski izskanējušo informāciju, ka J.Urbanovičam nav nepieciešamā pielaide valsts noslēpumam, lai varētu darboties šajā komisijā. J.Urbanovičs līdz 2011.gada beigām nebija apmeklējis arī nevienu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdēm.

Katru otro sēdi apmeklējis viņa partijas biedrs R.Rubiks (51%), līdzīgi arī J.Ādamsons un I.Meļņiks (60%). Starp lielākajiem sēžu kavētājiem ierindojas arī divi ZZS deputāti – J.Klaužs, kurš apmeklējis 41% Saeimas komisiju sēžu, kā arī R.Eigims, kurš apmeklējis 45% komisiju sēžu.

Deputatiuzdelnas.lv atgādina, ka Saeimas deputāti kopš 2011.gada vairs nesaņem piemaksas par Saeimas komisiju vai apakškomisiju sēžu apmeklējumu. Pašlaik Saeimas kārtības rullis nosaka, ka deputāts vienlaicīgi drīkst darboties ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un ne vairāk kā divās apakškomisijās.

Daži no deputātiem tā arī vēl nav piedalījušies apakškomisiju sēdēs
Pirmo trīs mēnešu laikā Saeimā izveidotas 12 apakškomisijas. Ne visi Saeimas deputāti izvēlējušies strādāt kādā no apakškomisijām. Kopumā 12 deputāti ir izvēlējušies darbu tikai komisijās un nestrādā nevienā no apakškomisijām. No pārējiem deputātiem vairāk nekā trešā daļa deputātu apmeklējuši pilnīgi visas apakškomisiju sēdes. 

Arī starp apakškomisiju sēžu kavētājiem vairāk redzami Saskaņas centra deputāti. Jau minētais J.Urbanovičs nav apmeklējis nevienu no Sporta apakškomisijas sēdēm, Ņ.Ņikiforovs (SC) nav apmeklējis nevienu no divām sēdēm, kamēr bija šīs apakškomisijas sastāvā (komisijā vairs nestrādā no 15.novembra).  J.Ādamsons  un I.Meļņikovs apmeklējuši tikai katru ceturto apakškomisijas sēdi.
VL-TB/LNNK deputāts R.Naudiņš nav apmeklējis nevienu no sešām 2011.gadā notikušajām Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdēm.  Arī Vienotības deputāts A.Ašeradens un pie frakcijām nepiederošais deputāts K.Olšteins apmeklējuši vien vidēji katru ceturto no apakškomisiju sēdēm.

Izmaiņas komisiju sarakstā

No 2012.gada marta Saeimas komisiju sarakstā notiks izmaiņas. Tiks likvidēta Saeimas Saimnieciskā komisija, tās pilnvaras nododot Saeimas Prezidijam. Pilsonības likuma izpildes komisija tiks pārdēvēta par Sabiedrības saliedētības komisiju. Savukārt Pieprasījumu komisija tiks pievienota Publisko izdevumu un revīzijas komisijai. Tāpat tiks izveidota jauna komisija – Ilgtspējas attīstības komisija. Šīs izmaiņas gan Saeimai vēl jāatbalsta 3.lasījumā grozījumos Saeimas kārtības rullī.

Visi apkopotie dati

Redakcijas piezīme par datiem: apkopoto datu avots ir Saeimas mājas lapā katru mēnesi publicētā statistika. Apkopojot datus, deputatiuzdelnas.lv veidotāji tajos atklāja virkni neprecizitāšu. Piemēram, Saeimas mājas lapā šobrīd nav pieejamas pilnīgi visu Saeimas komisiju un apakškomisiju sēžu dienaskārtības, lai varētu pārliecināties, ka visi statistikas tabulā publicētie dati par katru deputātu ir pilnībā precīzi. Tāpat Saeimas mājas lapā apkopotā statistika vairākos gadījumos bija neprecīza. Deputatiuzdelnas.lv ir aicinājuši Saeimas atbildīgās amatpersonas šīs kļūdas novērst, no kurām redzamākās ir jau novērstas, taču ne visas. Tādēļ deputatiuzdelnas.lv norāda, ka aprēķinos iespējamas kādas sīkas neprecizitātes.

Saskaņas centra frakcijas deputātu aktivitāte komisiju sēžu apmeklēšanā

Vienotības deputātu aktivitāte komisiju sēžu apmeklēšanā

ZRP deputātu aktivitāte komisiju sēžu apmeklēšanā

VL-TB/LNNK deputātu aktivitāte komisiju sēžu apmeklēšanā

ZZS deputātu aktivitāte komisiju sēžu apmeklēšanā

Pie frakcijām nepiederošo deputātu aktivitāte sēžu apmeklēšanā

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot