plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Statistika par Saeimas 2.darbības gadu
18
Dec
2013

Deputatiuzdelnas.lv ir apkopota statistiku par plenārsēžu, komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklēšanu otrajā Saeimas darbības gadā no 2012.gada 1.novembra līdz 2013.gada 31.oktobrim. Dati apkopoti, izmantojot Saeimas kancelejas katru mēnesi publicētos datus. 

Plenārsēžu apmeklējumi

Otrajā 11.Saeimas darbības gadā,  no 2012.gada 1.novembra līdz 2013.gada 31.oktobrim, apkopotie dati liecina, ka deputāti plenārsēdes apmeklē aktīvi. Visas plenārsēdes (kopā 43) apmeklējuši astoņi deputāti V.Agešins (SC), G.Bilsēns (RP), A.Jakimovs (SC), D.Kudums (VL-TB/LNNK), J.Lazareva (SC), R.Ražuks (RP), J.Upenieks (ĀF), V.Valainis (ĀF). 15 deputāti ir kavējuši tikai vienu plenārsēdi, bet 26 deputāti ir kavējuši līdz 3 plenārsēdēm. Neviens no deputātiem nav piedalījies mazāk par 50% no kopējo plenārsēžu skaita.

Visi dati par plenārsēžu apmeklējumu

 

Komisiju sēžu apmeklējums

Komisiju sēžu apmeklējums jāskatās ir absolūtajos skaitļos, jo komisiju darba aktivitāte atšķiras. Deputātiem ar vienādu darba komisiju daudzumu, notikušo sēžu skaits mēdz ievērojami atšķirties. Saeimas kārtības rullis nosaka, ka deputāts vienā un tajā pašā laikā var būt ne vairāk kā divu pastāvīgo komisiju loceklis un triju apakškomisiju loceklis.  

E.Cilinskis (VL-TB/LNNK) ir līderis komisiju apmeklējumā, deputāts ir piedalījies 145 no 157 sēdēm. A.Barča (ZZS) ir ar otru augstāko rādītāju, jo apmeklējusi 143 no 160 sēdēm. A.Ašeradens (V) ierindojas trešajā vietā ar 142 apmeklētām komisiju sēdēm no 183.

Absolūtie līderi komisiju sēžu kavējumos ir J.Klaužs (ZZS), kam ir 45% apmeklējums jeb 33 sēdes no 74, un J.Ādamsons (SC), kam ir 49% apmeklējums jeb 51 no 104 sēdēm. J.Klaužs arī pirmajā 11.Saeimas darbības gadā apmeklēja tikai 41% no visām komisijām. Tāpat R.Eigims (ZZS), kas ir ar trešo zemāko apmeklējumu jeb 57%, arī pirmajā Saeimas darbības gadā bija ar vienu no zemākajiem apmeklētības rādītājiem.

Lielākā daļa parlamentāriešu (60 deputāti) ir apmeklējuši vairāk par 80% sēžu. 13 deputātu ir apmeklējuši zem 65% no visām komisiju sēdēm.

Visi dati par komisiju sēžu apmeklējumu

Apakškomisiju sēžu apmeklējums

 

11 Saeimas deputāti nav izvēlējušies darboties nevienā no Saeimas apakškomisijām.

Pilnīgi visās apakškomisijas sēdēs otrajā Saeimas darbības gadā ir piedalījušies četri deputāti: A.Barča (ZZS), R.Dzintars (VL-TB/LNNK), D.Kudums (VL-TB/LNNK), I.Līdaka (ZZS).

Absolūtajos skaitļos visvairāk apakškomisijas apmeklējis A.Judins (V), jo no 69 notikušajām sēdēm nav piedalījies tikai trijās. Otrajā vietā ar lielāko apakškomisiju skaitu ir A.Barča (ZZS) - 57 sēdēs. Trešo vietu dala deputāti K.Eņģelis (RP) un D.Rasnačs (VL-TB/LNNK) ar apmeklētām 55 sēdēm no 66 notikušajām.

11 deputāti apmeklējuši 90-98% sēžu, 29 deputāti ir piedalījušies 80% apakškomisiju sēdēs. 18 deputātu darbojās 80-89% sanāksmēs. 70-79% no visām sēdēm darbojās 19 ievēlētie pārstāvji. 18 deputātiem ir apmeklētas no 60 – 69%, bet 6 pārstāvji no 50-58% sēdes.

Mazāk kā pusi no apakškomisiju sēdēm apmeklējuši: V.Zatlers (RP) un S.Dolgopolovs (SC) – 48%, E.Siliņa (ĀF) – 45%, M.Ivanova-Jevsejeva (SC) – 40%, V.Reskājs (ĀF) – 39%, J.Ādamsons (SC) un I.Grigule (ZZS) - 36%, J.Lazareva (SC) – 32%, A.Elksniņš (SC) – 30%, D.Stalts (ĀF) – 26%. Arī 11.Saeimas pirmajā darbības gadā tādi deputāti kā J.Ādamsons (SC) un D.Stalts (ĀF) bija ar zemu apakškomisiju apmeklējumu.

Visi dati par apakškomisiju sēžu apmeklējumu

Attaisnotie kavējum

Jānorāda, ka sēžu kavējumi nenozīmē, ka deputāts tos kavējis neattaisnotu iemeslu dēļ. Kopš 2012.gada oktobra ikmēneša statistikas datiem tiek pievienota papildu informācija par sēžu kavēšanas iemesliem – deputāts atradies komandējumā vai atvaļinājumā, vai arī apmeklējis citu komisijas sēdi. Katra Saeimas komisija pēc saviem ieskatiem fiksē šo informāciju – vai nu vadoties no Saeimas prezidija lēmumiem (komandējumi/atvaļinājumi) vai arī lūdzot šo informāciju iesniegt pašiem deputātiem. Ar šo informāciju var iepazīties Saeimas mājas lapā, kā arī mūsu apkopotajās komisiju un apakškomisiju tabulās, jo plenārsēžu kavējumu iemeslus Saeimas neapkopo.

Apkopotā informāciju par Saeimas 2.darbības gadu liecina, ka joprojām daudzas deputātu kavētās sēdes netiek klasificētas kā attaisnotas. Komisiju sēdes kopā ir kavētas 2341 reizes, bet tikai 847 no kavējumiem ir ar attaisnojošu iemeslu. Kopā gada ietvaros apakškomisiju sēdes ir kavētas 912 reizes, tomēr tikai 260 no tām ir attaisnotas.

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot