plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Ainars Latkovskis Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
1
balsojums
03.04.2012

Deputātu imunitātes samazināšana un aizklāto balsojumu pilnīga atcelšana

Deputāta uzruna no Saeimas tribīnes (29.03.2012.) par grozījumiem Satversmē:

"Kolēģi! Ir tik grūti runāt pēc tik daudz labiem, gudriem runātājiem, kas ir debatējuši par šo jautājumu pirms manis. Esmu arī nedaudz satraucies, jo šajā Saeimā pirmo reizi uzstājos debatēs.
Debates man uzvēdīja divējādas atmiņas. Vienas – patīkamas, otras – mazāk patīkamas. Sākšu ar patīkamajām. Šī laikam būs kāda sestā vai septītā reize, kopš es esmu ievēlēts Saeimā, kad mēs skatām jautājumu par deputāta imunitātes atcelšanu attiecībā uz administratīvo sodīšanu. Pirmo reizi šādus grozījumus mēs iesniedzām 2002.gada decembrī un tos parakstīju es un tagadējā Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Toreiz viņa vēl bija vienkāršs deputāts, sēdēja ar mums kopā – tur. Es ceru, ka viņas domas, un cik es saprotu, nav mainījušās attiecībā uz deputāta imunitātes atcelšanu par administratīvajiem sodiem.
Mazāk patīkamās ir tās, lai cik labi arī Elksniņa kungs šeit argumentēja un izvirzīja dažādākas juridiskas tēzes, tad man atmiņā vienkārši ir viena no deputāta uzstāšanām 9.Saeimā, kad vecāks kungs, neatrodot vārdus, debatējot, kāpēc viņš neatbalsta šādus grozījumus, viņš teica, ka mēs esam deputāti. Tā nevar! Un man liekas, lai cik daudz juridiski tehnisku vārdiņu šeit tiktu bārstīti, gala rezultātā tā argumentācija ir tieši tāda – mēs esam deputāti, un mēs esam pārāki par citiem. Es domāju, ar šo balsojumu mēs varam parādīt, ka mēs vismaz kaut kādā mērā esam tādi paši. It īpaši tie, kas brauc ar savu autotransportlīdzekli, un ja arī pārkāpjam ātrumu, tad mūs var sodīt tāpat kā citus autovadītājus Latvijā. Atbalstām! Paldies."

 

Saeimas stenogrammas fragments Deputatiuzdelnas.lv publicēts 03.04.2012.

Plašāk par grozījumiem Satversmē

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot