plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Daina Kazāka Foto: Zatlera Reformu partija
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
5
balsojumi
20.03.2006

Par maksas priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegšanu radio un TV

Vai Jūs konceptuāli atbalstāt priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegšanu radio un TV priekšvēlēšanu aģitācijas periodā? 

Kā "Zatlera Reformu partijas" deputāte vēlos norādīt, ka piekrītu frakcijas paustajam viedoklim par priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumu radio un TV pirms vēlēšanām. Viena no būtiskākajām priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas funkcijām ir sabiedrības informēšana, tāpēc ir īpaši svarīgi, lai šī informēšana notiktu kvalitatīvi.

Viens mēnesis pirms Saeimas vēlēšanām ir izmantojams, lai vēlētājam dotu iespēju objektīvi pārliecināties par savu izvēli, piemēram, publiskajās debatēs vai deputāta amata kandidātam personīgi tiekoties ar vēlētājiem, tomēr bieži vien priekšvēlēšanu aģitācijā raksturīga ir vēlētāja izvēles ietekme ar preču vai pakalpojumu reklāmai raksturīgiem paņēmieniem, izmantojot elektroniskos plašsaziņas līdzekļus. Tāpēc, tāpat kā "Zatlera Reformu partijas" frakcija, arī es uzskatu, ka ir nepieciešams veikt grozījumus priekšvēlēšanu aģitācijas regulējumā, kas paredzētu priekšvēlēšanu aģitācijas radio un televīzijā ierobežošanu, piemēram, paredzot aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus izvietot radio un televīzijā 30 dienas pirms vēlēšanām. Tas nozīmētu, ka vēlētāji savā izvēlē balstītos uz politisko partiju spēju argumentēt valsts politiskās attīstības redzējumu un politiskajās programmās ietvertajiem uzdevumiem, nevis savu izvēli balstīs uz politiskās reklāmas aģitāciju. Jāpiebilst gan, ka tāda ierobežojuma gadījumā būtu jāpievērš uzmanība iespējamajai slēptajai reklāmai, mediju ietekmējamības un ētikas jautājumiem.

Līdz ar to, kā norādīts arī "Zatlera Reformu partijas" frakcijas viedoklī, tā vietā lai iestātos par pilnīgu politiskās reklāmas aizliegumu elektroniskajos mēdijos, drīzāk ir jāvērtē iespējas ierobežot politiskās reklāmas izvietošanu radio un televīzijā 30 dienas pirms vēlēšanām. 

06.03.2012. Atbildot uz Deputatiuzdelnas.lv uzdoto jautājumu.

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot