plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Dāvis Stalts Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
8
balsojumi
20.04.2026

Dāvis Stalts izstājies no Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK frakcijas

 

2013.gada 16.aprīlī D.Stalts paziņoja par izstāšanos no Nacionālās apvienības frakcijas VL-TB/LNNK, pievienojoties par pie frakcijām nepiederošiem deputātiem. Viņš sola turpināt atbalstīt valdības koalīciju un negatavojas stāties citā partijā.

 

D.Stalts 11.Seimā tika ievēlēts no VL-TB/LNNK saraksta, taču nav tās biedrs. Viņš ir biedrības “Demokrātisko patriotu”  valdes priekšsēdētājs. Šo organizāciju izveidoja vairāki politiķi, tai skaitā D.Stalts, kas 2011.gadā nesaskaņu dēļ atšķēlās no Pilsoniskās savienības frakcijas Rīgas domē. Jau 2011.gada rudenī D.Stalts kandidēja Saeimas vēlēšanās un tika ievēlēts. Pirms dalības partijā Pilsoniskā savienība D.Stalts bijis “Visu Latvijai” biedrs, pirms VL pārtapa par politisku partiju.

 

Biedrība „Demokrātiskie patrioti” dibināta 2011.gada 8.jūnijā, un tās mērķis ir rosināt Latvijas iedzīvotājus kopīgam darbam – sabiedrības uzticības valstij atjaunošanai, atbildīgai līdzdalībai savas valsts nākotnes veidošanā. Demokrātiskie patrioti valdē ir Ieva Brante, LR Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre L.Cipule. Biedrības biedri ir Tieslietu ministrs J.Bordāns un žurnāliste Sallija Benfelde. Organizācijai ir arī deputāti Rīgas domē. Pastāv iespēja, ka biedrība varētu pārtapt par partiju.

 

Kā galveno izstāšanās iemeslu no Saeimas frakcijas D.Stalts min VL-TB/LNNK nevēlēšanos atbalstīt D.Stalta kandidatūru parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja amatam par Ķemeru sanatorijas jautājumu, lai koalīcijas partneri Vienotība un Reformu partija atbalsta viņa iecelšanu.

 

2013.gada 25.aprīlļa Saeimas plenārsēdē tika apstiprināts parlamentārās izmeklēšanas komisijas Ķemeru sanatorijas jautājumā sastāvs un pirmajā komisijas sēdē D.Stalts tika ievēlēts priekšsēdētāja amatā.

 

2013.gada 18.aprīļa Saeimas sēdē tika izveidota „Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju”, kuras mērķis ir izvērtēt Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtēt situāciju saistībā ar īpašnieka SIA “Ominasis Latvia” maksātnespēju. Komisija ir izveidota uz 9 mēnešiem. Par komisijas izveidošanu 94 balsoja par, pret – neviens, atturējās – viens deputāts.

 

Līdz ar D.Stalta aiziešanu no VL-TB/LNNK frakcijā paliek 13 parlamentārieši. Koalīciju pašreiz veido 56 deputāti, tajā starpā 20 Vienotības, 16 Reformas partijas, 13 VL-TB/LNNK  pārstāvju un septiņi pie frakcijām nepiederošiem deputātiem. D.Stalts uz preses konferencē uzdoto jautājumu, vai plāno atbalstīt koalīciju, atbildēja, ka neredz iemeslu kāpēc neatbalstīt. Deputāts arī uzsvēra, ka ar V.Dombrovski plāno tuvākā laikā tikties, lai apspriestu savu tālāko darbību koalīcijā.

 

Avoti:

Demokrātisko patriotu mājas lapa:http://demokratiskiepatrioti.lv/

D.Stalta preses konference 16.04.2013, plkst.12:00, Miesnieku ielā 10, Rīgā.

LETA: “Deputāts Stalts pamet NA frakciju Ķemeru sanatorijas jautājuma dēļ", 16.04.2013

CVK,Pašvaldību vēlēšanas 2009.gada 9.jūnijā

Portāls Delfi:“PS pametušie Rīgas domnieki izveido jaunu frakciju Demokrātiskie patrioti”, 20.06.2011

Portāls IR:“Pazīstami žurnālisti pievienojas Demokrātisko patriotu biedrībai”,01.06.2011

Žurnāls IR: “Latvijā”, #158, 18.04.-24.04.2013

Saeimas paziņojums: Par Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju, izvērtēt Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtēt situāciju saistībā ar SIA 'Ominasis Latvia' reģ.Nr.40003417017 maksātnespēju

Saeimas oficiālā mājas lapa: „Parlamentārās izmeklēšanas komisiju Ķemeru sanatorijas jautājumā vadīs Dāvis Stalts”, 25.04.2013

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot