plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Igors Meļņikovs Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
2
balsojumi
21.05.2012

I.Meļņikovu vaino kaimiņa sašaušanā un saduršanā

2012.gada 20.maija TV3 raidījums „Nekā personīga” ziņoja, ka aptuveni pirms diviem gadiem, pirms 10.Saeimas vēlēšanām Jūrmalā pie Saskaņas centra (SC) deputāta I.Meļņikova privātmājas notika incidents, kura rezultātā tika smagi savainots I.Meļņikova kaimiņš.

I.Meļņikova privātmājā toreiz nedēļas nogalē notikusi skaļa ballīte, kas bija ieilgusi jau trīs dienas. Ballītes skaļums traucējis kaimiņiem. Naktī uz pirmdienu deputāta kaimiņš Arno Olehno neizturējis un gājis lūgt, lai kaimiņi nogriež mūziku klusāk. Pēc cietušā stāstītā, I.Meļņikovs iznācis kopā ar savu deviņpadsmitgadīgo dēlu. Abi izskatījušies alkohola vai narkotiku iespaidā un rupji lamājuši kaimiņu, solot nogalināt. Meļņikam rokās bijis šaujamierocis. Raidījumā cietušais atstāsta: "Viens šāviens trāpīja kājā. Es paskatījos – bikses pušu, asins tek," raidījumam stāstīja Olehno. "Dēls man visu laiku grib iespert un tēvs saka "moči jevo". (..) Viņš [Meļņikovs] pa to laiku bija aizgājis pakaļ lielam galda nazim un iedūra man mugurā." Nazis bija trāpījis plaušā, nodarot smagus miesas bojājumus. Kaimiņam izdevies tikt līdz savas mājas pagalmam, kur viņš bezspēkā sabrucis. Tuvinieki izsaukuši neatliekamo medicīnisko palīdzību un policiju, bet abi Meļņikovi tikmēr turpinājuši uzbrukumus. Igors Meļņikovs vairākkārtīgi centies iespert kaimiņam pa galvu un ķermeni, un salauzis ribas. Dēls atkal draudējis ar nazi un iespēris tuviniecei, kas centās cietušajam spēcīgi asiņojošo brūci pārsiet ar dvieļiem. Ātrās palīdzības mediķi no Meļņikovu agresivitātes nobijušies un nenākuši klāt, lai uzreiz sniegtu aprūpi. Kaimiņš vēlāk nevienam publiski nav stāstījis par notikušo, jo baidījies.

Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, ko vēlāk sadalīja. Deputāta Meļņikova nodarīto klasificēja kā vieglus miesas bojājumus un lieta pret viņu izbeidza. Cietušais raidījumā stāsta: "Viņš visu uzvēla dēlam. Pats vispār tā kā nav bijis un neko nav darījis, ne spēris, neko.” Cietušā advokāts Zigfrīds Berezovskis uzskata, ka kriminālprocesam bija jābūt par nozieguma izdarīšanu grupā un uz Saeimu bijis jānosūta lūgums izdot Meļņikovu kriminālvajāšanai.

Kā norādīts raidījumā, nu jau divus gadus uz priekšu nevirzās arī daļa krimināllietas, kas nonākusi tiesā. Izskatīšana tiek kārtējo reizi pārcelta un rudenī atkal tiks nopratināti liecinieki. Pašlaik pie lietas strādājot jau trešā prokurore. Cietušā advokāts Berezovskis pieļauj, ka „iespējams, ka tas ir domāts ar mērķi, lai iestātos noilgums un 11.Saeimas deputāts nebūtu jāsauc pie kriminālatbildības. Lai gan te ir policijas lēmums, kur konstatēts, ka tieši Igors Meļņikovs ir nodarījis miesas bojājumus manam klientam." Advokāts arī norādījis uz deputāta ciešajām attiecībām ar Jūrmalas tiesībsargājošajām iestādēm, kas bijušas jūtamas jau notikuma vietā. Arī cietušais Olehno raidījumā atceras: „ [Kad] policija atbrauca, viņš sarokojās ar policiju. Viņš tā kā policijas darbinieks ir bijis."

Šajā lietā ir ierosināts arī process pret cietušo, kurš tiek vainots par miesas bojājumiem, ko nodarījis, aizstāvoties no agresīvā deputāta.

Lai panāktu kriminālprocesa atjaunošanu daļā pret Saeimas deputātu, cietušā kaimiņa advokāts vērsies Ģenerālprokuratūrā un Saeimā. Ģenerālprokuratūra  sola lietu izskatīt mēneša laikā.

Pats Igors Meļņikovs notikušo komentēt nevēlējās un norādīja, ka tā bijusi pašaizsardzība.

2012.gada 22.maijā deputāts publiski reaģēja uz TV3 raidījumā "Nekā personīga" pausto informāciju, norādot, ka tā ir klaji melīga un nepatiesa informācija, lūdzot atsaukt šo informāciju. Ar plašāku deputāta skaidrojumu var iepazīties šeit.

Avoti:

TV3 „Nekā personīga”, 20.05.2012.

DELFI: Saeimas deputātu Meļņikovu vaino kaimiņa sašaušanā un saduršanā

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot