plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Ingmārs Čaklais Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
2
balsojumi
07.03.2012

Par maksas priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegšanu radio un TV

Vai Jūs konceptuāli atbalstāt priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegšanu radio un TV priekšvēlēšanu aģitācijas periodā (maksas politiskās reklāmas aizliegumu )? Kādi ir Jūsu galvenie argumenti?

Jā, līdzīgi kā liela daļa manu partijas biedru – atbalstu atteikšanos no apmaksātas priekšvēlēšanu reklāmas elektroniskajos medijos. Par spēcīgākajiem argumentiem savai pārliecībai varu minēt divas:
1) Kā sabiedrisko attiecību speciālists un režisors zinu, ka reklāmas elektroniskajos medijos uz sabiedrību iedarbojas emocionālā līmenī. Cilvēkiem Latvijā vajadzētu sākt izdarīt savu politisko izvēli balstoties uz faktiem un konkrētām zināšanām par vienu vai otru politisko spēku vai atsevišķiem personāžiem, līdz ar ko, atsakoties no priekšvēlēšanu reklāmām elektroniskajos medijos, politiķi būs spiesti rast citu komunikācijas veidu, piemēram, tikšanās ar vēlētājiem.

2) Politisko partiju atkarība no „ziedotājiem” vēl joprojām vai nu ir problēma, vai tas ir potenciāls drauds. Reklāmas rullīšu sagatavošana un translēšana elektroniskajos medijos nav lēts prieks, bet, par cik šādas reklāmas tiek uzskatītas par efektīvām, tās tiek radītās un translētas un nauda tam vienmēr „kaut kur atrodas”. Ar šo nevēlos apvainot nevienu politisko spēku, bet potenciālus naudas ietekmes draudus politikā es saskatu.
Latvijā nebūtu problēmu ieviest šādas normas, jo līdzīga sistēma pastāv jau daudzās citās Eiropas Savienības valstīs.
 

07.03.2012., atbildot uz DeputatiUzDelnas.lv uzdoto jautājumu.

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot