plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Jānis Urbanovičs Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
10
balsojumi
21.06.2012

KNAB pārbaude par iespējamu 20% algas izkrāpšanu

Kā ziņo BNS, 2012.gada 14.jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis pārbaudi par Saskaņas centra deputātu Jāni Urbanoviču, par iespējamu mēģinājumu izkrāpt 20% no savas Saeimas deputāta algas. KNAB pārbaudi uzsāka pēc tam, kad pēc portāla pietiek.com iesnieguma šo lietu birojam nodeva Valsts policija.

Pārbaude ir par 2012.gada 26.aprīļa Saeimas sēdi. TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka 2012.gada 26.aprīļa Saeimas sēdes stenogramma liecina, ka J.Urbanovičs ir balsojis pret izmaiņām tautas nobalsošanas likumā un reģistrējies arī sēdes beigās kā sēdē klātesošs, taču reāli viņš šajā laikā ir atradies Maskavā. Uz žurnālistu jautājumu lidostā sastaptajam deputātam par to, kā viņš, vienlaikus ar konferences apmeklēšanu Maskavā, varēja piedalīties arī Saeimas sēdē, deputāts atbildēja: „Acīmredzot, es lūdzu, lai mani piereģistrē kolēģi un kolēģi to arī izdarīja.” Uz žurnālista jautājumu, vai tā nav krāpšanās, Urbanovičs atbildēja: „Jā, droši vien”. Pēc TV3 videomateriāliem spriežot, viņu sēdei piereģistrējis SC deputāts A.Elksniņš.

Deputātam par neattaisnotu Saeimas plenārsēdes kavējumu no algas var atvilkt 20%, kas ir aptuveni 200 līdz 300 latu.

Portāls iesniegumā Valsts policijai norādījis: "Organizējot šādu krāpšanu un tajā tieši piedaloties, Jānis Urbanovičs no valsts līdzekļiem vēlējies izkrāpt 20% no Saeimas deputāta mēnešalgas jeb aptuveni 300 latu, – šāda soda nauda par labu valstij tiktu ieturēta par neattaisnotu Saeimas plenārsēdes neapmeklēšanu".

Avoti:

BNS: KNAB sācis pārbaudi par Urbanoviča rīcību, iespējams, mēģinot izkrāpt 20% no savas Saeimas deputāta algas, 14.06.2012.

TV3 raidījums “Nekā personīga”, 29.04.2012.

 

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot