plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Nikolajs Kabanovs Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
5
balsojumi
20.12.2012

Brīdinājums par Saeimas kārtības ruļļa pārkāpumu

2011.gada 7.decembrī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija pēc “Visu Latvijai!” - “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšsēdētāja E.Cilinska lūguma izskatīja 11.Saeimas deputāta N.Kabanova (SC) Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietu. Komisija uzklausīja arī N.Kabanova viedokli. Viņš komisijai skaidroja, ka neviens cits, izņemot Latvijas tautu, nevarot vērtēt, ko viņš dara kā politiķis un vai ir ievērots svinīgais solījums. "Deputāti nevar būt tie, kas var mani tiesāt par faktu, kas ir visiem zināms. Lai tauta tiesā," teica SC politiķis, atsaucoties uz likuma pantu, kas paredz, ka deputātu nevar sodīt par viņa balsojumiem un viedokļa paušanu.

 
Komisija izvērtēja N.Kabanova rīcību, parakstoties par Satversmes grozījumu ierosināšanu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai un konstatēja, ka N.Kabanovs ir pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 4.pantu: “Deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos”.
 
Deputāta svinīgais solījums:
"Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus."
 
Komisija atzina N.Kabanova pārkāpumu un piemēroja augstāko ētikas kodeksa pārkāpumos paredzēto sodu – rakstveida brīdinājumu, to publicējot „Latvijas Vēstnesī”. Ar šo komisijas lēmumu deputāti tika iepazīstināti 8.decembra Saeimas sēdē.
 
Avoti:
Vilemsons, M. Saeimas sēdē deputātu Kabanovu publiski kaunina par zvēresta neievērošanu, 08.12.2011.

 

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot