plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Nikolajs Kabanovs Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
5
balsojumi
20.08.2013

Deputāta izteikumi par Dziesmu svētkiem

Š.g. 9.jūlija “Vesti Segodnja” izdevumā publicēts Nikolaja Kabanova raksts ar nosaukumu “Maksla vmesto masla”, kas tulkojumā nozīmē : Māksla sviesta vietā. Šajā rakstā “Saskaņas Centru” Saeimā pārstāvošais deputāts apcer nesen aizvadītos “XXV Dziesmu un XV Deju svētkus”, paužot viedokli, ka šie svētki ir lieki tēriņi, tāpat arī deputāts pauž viedokli par svētku gājienu, par Latvijas Bankas kori, Nacionālā karavīru apvienības kori un pat prezidenta uzrunu, rakstot analoģijās ar militārajiem formējumiem, kas pastāvēja Otrā pasaules kara laikā, tā,  piemēram, Nacionālo karavīru apvienības koristus Nikolajs Kabanovs salīdzina ar Waffen SS 19. grenadieru divīzijas “muzikālo vadu”. Pilns raksts lasāms šeit.

Krimināllikuma pārkāpums

Uzreiz pēc šī raksta parādīšanās laikrakstā “Vesti sevodnja” reaģēja Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK” (NA) līdzpriekšsēdētāji Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš, nosūtot iesniegumu Latvijas Republikas ģenerālprokuroram ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu pret 11.Saeimas deputātu Nikolaju Kabanovu par viņa izteikumiem laikrakstā “Vesti Segodnja”  saistībā ar Dziesmu un Deju svētkiem.

Ētikas kodeksa pārkāpums

Nacionālā apvienība vērsās arī Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijā ar iesniegumu, paužot viedokli, ka Nikolaja Kabanova izteikumi aizskar visu latviešu tautu, kā arī veicina rasistisku naidu starp latviešiem un krieviem.

Komisija 6.augusta sēdē pieņēma lēmumu, ka Nikolajs Kabanovs pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7.pantu. Tas nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus.

Ne pirmais pārkāpums, bet vai pēdejais?

Nikolaja Kabanova rīcību Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisija jau divas reizes izvērtēja saistība ar deputāta parakstīšanos par labu krievu valodai kā otrai valsts valodai, nolemjot, ka deputāts Nikolajs Kabanovs nav ievērojis svinīgo solījumu jeb zvērestu un ir pārkāpis deputāta  Ētikas kodeksu,  kā arī par atrašanos iespējamā alkohola reibumā darbā Saeimā.

Sods – bargākais!

Visos trīs gadījumos deputātam Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija piemērojusi Saeimas Kārtības rullī paredzēto bargākais sodu, lemjot N.Kabanovam izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas  lēmumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Avoti

Максла вместо масла, www.vesti.lv, 09.07.2013: http://vesti.lv/politics/theme/commentary/77835-maksla-vmesto-masla.html

NA prasa uzsākt kriminālprcesu pret Nikolaju Kabanovu, 26.07.2013: http://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/na-prasa-uzsakt-kriminalprocesu-pret-nikolaju-kabanovu/

Ierosināta 11. Saeimas deputāta Nikolaja Kabanova Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu lieta, 25.07.2013: http://mandati.saeima.lv/raksti/268-ierosinta-11-saeimas-deputta-nikolaja-kabanova-saeimas-deputtu-tikas-kodeksa-prkpumu-lieta

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas dienas kārtība un pieņemtie lēmumi, 06.08.2013.

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot