plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Valdis Liepiņš Foto: Saeimas Kanceleja
Kā deputāts pārstāv tautas intereses:
 
Slikti
Labi
3
balsojumi

Deputāta CV

Dzimis Rīgā 1939.g. Precējies. Ģimenē divas meitas. 1944. g. jūlijā ar māti, Austru, un vectēvu prof. 

 Dr. Jēkabu Alksni devies trimdā uz Vāciju un Angliju. Tēvs, Edgars, cīnījās Latviešu leģionā – pēc kapitulācijas sagūstīts Kurzemē. Izsūtīts. 
 
Pamata izglītību Valdis Liepiņš guva Vācijā un Anglijā. Vidējo izglītību  nobeidza ar augstāko valsts stipendiju un vietu Oksfordas Universitātē, kur studēja filozofiju, politiku un tautsaimniecību, iegūdams bakalaura un maģistra grādus.
 
Pēc universitātes, Valdis Liepiņš uzsāka karjeru tirgus pētniecībā Anglijā, ko, no 1966.g. turpināja  Kanādā, strādādams Kanādas vadošajā tirgus pētniecības firmā, Canadian Facts, kurā kļuva par vice- prezidentu. 1990. g. 4. maijā Valdis Liepiņš, Latvijā notiekošo pārmaiņu mudināts, uzteica darbu pie Canadian Facts, lai turpmāk visu savu darbību saistītu tieši ar Latviju.
 
Tajā pašā gadā viņš piedalījās Latvijas pirmās neatkarīgās tirgus pētniecības firmas un pirmās ģeogrāfiskās informācijas sistēmas izveidošanā Latvijā. Viņš piedalījās Kanādas firmas, Rīga Overseas Investments Inc., dibināšanā un vadībā. Šīs firmas paspārnē Latvijā izveidojās divi sekmīgi uzņēmumi – Sia Auto Rīga un Sia Formula. Valdis Liepiņš ir pasniedzis kursus par tirgus pētniecību Rīgas Ekonomikas augstskolā, Rīgas Stradiņa universitātē, Komunikāciju akadēmijā un Komercizglītības centrā, Rīgā. 
 
Valdis Liepiņš visu mūžu ir bijis un ir aktīvs latviešu sabiedrībā. Viņš ir organizējis vairākas vietējas un globālas sanāksmes un ieņēmis ievērojamu lomu latviešu sabiedrībā Eiropā un Kanādā. Kā pirmo un tajā laikā kā vienīgo latvieti no rietumiem, viņu 1989.g. ievēlēja Latvijas Tautas Frontes domē. 1996.g. novembrī viņam piešķīra Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni. 
 
Valda Liepiņa profesionālā un sabiedriskā pieredze, personība, finansiālā neatkarība un iesaistīšanās visdažādākos pasākumos dod viņam vajadzīgo pieredzi un spējas sekmīgi darboties dažādās situācijās. Problēmu dažādība ir prasījusi, kā arī devusi viņam spējas ātri un būtiski uztvert, organizēt un analizēt faktus, konceptuālizēt, un risināt problēmas konkrēti. Sekmīga projektu vadība prasa profesionālas zināšanas un pieredzi, praktisku pieeju problēmu risināšanā, labu kontaktu ar cilvēkiem, spējas iesaistīt, organizēt un vadīt – spējas, kas piemīt Valdim Liepiņam un lieti noderēs darbā Saeimā.
 
Sabiedriskā-politiskā pieredze un piederība
 
Vēlēšanu reformas biedrības dibinātājs un priekšsēdis 2007 – 
 Rīgas domes deputāts 2005 - 2009
 Latvijas Samariešu apvienības biedrs
 Latvijas nacionālās bibliotēkas atbalsta fonda biedrs un valdes loceklis (1998-2002)
 Saņēmis Latvijas triju zvaigžņu ordeni (1996)
 Jorkas universitātes (Toronto) East/West Enterprise Exchange padomes valdes loceklis (1991-1994)
 Kanādas latviešu uzņēmējdarbības padomes loceklis (1992-3)
 Latvijas tautas frontes domes loceklis (1989-92)
 Latvijas tautas frontes un rietumu trimdas konferences rīkotājs Gananoque, Kanādā (1989)
 LTF atbalsta grupas Toronto dibinātājs (1989)
 Latviešu fonda ieguldījumu pārzinis (1987-93)
 Kanādā reģistrētas labdarības apvienības „LATS” dibinātājs (1983)
 Kanādas latviešu centra Toronto dibinātājs un pirmais priekšsēdis (1974-84)
 Latviešu nacionālās apvienības Kanādā padomes un valdes loceklis (1970-5)
 Vispasaules latviešu jaunatnes kongresu rīkotājs Rietumberlīnē (1968) un Londonā (1972)
 Studentu korporācijas „Lettonia” biedrs kopš 1959. g.
 
 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot