plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Aleksandrs Kiršteins

Deputāta profils

Apraksts

 

 

SIA " U.Šēnbergs, arhitekts" konsultants, biedrības "Nacionālā koalīcija" valdes priekšsēdētājs. Saeimas deputāts četros sasaukumos (1993 – 2006). 

Deklarācija CVK

1997.gadā LNNK padome izslēdza A.Kiršteinu no partijas, tajā pašā gadā viņš kļuva par jaundibinātās Nacionālās Reformu partijas priekšsēdētāju. 1998.gadā no tās aizgāja un iestājās Tautas partijā. 2005.gadā Tautas partijas valde izslēdza viņu no partijas saistībā ar ebreju kopienu aizskarošiem izteikumiem, kas robežojas ar antisemītismu. 2006.gadā uzrakstījis iesniegumu par uzņemšanu partijā TB/LNNK, taču partijas valde nolēma viņu neuzņemt. Tajā pašā gadā kandidēja Saeimas vēlēšanās no ZZS saraksta.

Kandidāta Aleksandra Kiršteina komentārs portālam:

 

2005.gadā  Saeimas ārlietu komisija, saskaņā ar 1920.gada miera līgumu ar Krieviju, neatbalstīja  Abrenes apriņķa daļas atdošanu de iure Krievijai bez tautas nobalsošanas. Kad pēc vairākiem valsts prezidentes Vairas Vīķes Freibergas lūgumiem Tautas Partijas valdei neizdevās mani pierunāt brīvprātīgi atkāpties no komisijas priekšsēdētāja amata, tā aizmuguriski, mani neuzaicinot, izslēdza no partijas it kā par jaunas labēji radikālas partijas veidošanu. Nepatiesās ziņas izplatīja TP frakcijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš. (LETA, 27.maijs 2005 11:45)