plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Arnis Luhse

Deputāta profils

Apraksts

 

 

Latvijas Zaļā partija
 
„Lattelekom” uzraudzības padomes loceklis, Valsts Darba inspekcijas direktors, iepriekš – AS „Baltijas Vērtspapīru Nams” prezidents, Rīgas Centra rajona valdes direktors, VAS „Elektronisko sakaru direkcija” padomes loceklis
Deklarācija CVK
 

Politiskais ieliktenis VDI ar apšaubāmu izglītību

2010.gada janvārī Arnis Luhse tika iecelts par Valsts Darba inspekcijas (VDI) direktoru. Medijos izskanēja versija, ka viņš ir iecelts pēc partejiskās piederības kā ZZS cilvēks, jo amatā viņu iecēla ZZS pārstāvošais labklājības ministrs Uldis Augulis. Turklāt arī radās šaubas, vai viņa izglītība ir amatam atbilstoša. Medijos tika apšaubīta viņa biogrāfijā norādītā atsauce uz ASV iegūto izglītību, beidzot Newport International University, kas nav akreditēto augstāko mācību iestāžu skaitā, bet tiek uztverta kā tautas augstskola. Ar viena gada starplaiku 90. gadu sākumā A.Luhse absolvēja Krievijas Sociālpolitisko zinātņu institūtu Maskavā un Moldovas Ekonomiskās akadēmiju Kišiņevā. Uz „Dienas” jautājumu, kā A.Luhsem izdevies pabeigt augstskolu Kišiņevā, viņa pirmā reakcija bija: „Es to neesmu beidzis.” Uz atgādinājumu par šīs augstskolas diplomu, A.Luhse atzina: „Diploms ir, bet tā nav nekāda izglītība, tāpēc to es nekur neminu.” Tas gan neatbilst patiesībai, jo ZZS mājaslapā internetā, atsaucoties uz šo diplomu, A.Luhse ir pieteikts kā ekonomikas zinātņu maģistrs.

Avoti: Diena, Delfi

 

2005.gadā deklarēja 40 767 latu un 2007.gadā 14 196 latu lielus skaidrās naudas uzkrājumus. 2005.gadā deklarācijā uzrādīja 89 665 LVL lielas parādsaistības un gandrīz tik pat lielu – 86 224 LVL – aizdevumu. Līdz 2007.gadam parādsaistības nokārtoja. Pēdējo trīs gadu laikā A.Luhse ir izsniedzis vairākus aizdevumus, kuru kopējā summa ir aptuveni 171 000 LVL.

Avots: VID

 

Partiju maiņa

1994.gadā kandidēja Rīgas domes vēlēšanās no tolaik Jāņa Jurkāna vadītās Tautas saskaņas partijas saraksta. 2001.gada novembrī tika ievēlēts Latvijas Zaļās partijas domē un gadu vēlāk no šīs partijas saraksta kandidēja 8.Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēts.