plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Emīls Jakrins

Deputāta profils

 

Apraksts

 

 

TB/LNNK
Satiksmes ministra biroja vadītājs. Kopš 2007.gada Ventspils brīvostas valdes loceklis, 2008.gadā kļuva par AS „Rīgas siltums” padomes priekšsēdētāju, 2009.gadā – par padomes locekli. Bijis arī pašvaldības SIA „Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja vietnieks (2005-2006), Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs (2006-2007).

Deklarācija VID

 

Saistība ar aizdomīgu valsts iepirkumu


2009.gada februārī valsts uzņēmuma „Latvenergo” izsludinātajā konkursā par jaunu auto piegādi viena no uzvarētājām bija E.Jakrina tēvam Leonam Jakrinam pastarpināti piederošā firma „Auto Italia”. Šī firma ieguva lielāko pasūtījuma daļu — tiesības piegādāt 52 pilnpiedziņas „Fiat Panda” un piecus mikroautobusu par kopumā pusmiljonu latu. E.Jakrins tobrīd bija ekonomikas ministra Kaspara Gerharda (TB/LNNK) padomnieks. L.Jakrins ir viens no lielākajiem šīs partijas ziedotājiem – kopš 2005.gada viņš TB/LNNK ziedojis 60,5 tūkstošus latu. Lielas summas ziedojusi arī otra „Auto Italia” pastarpinātā īpašniece Guna Eglīte — kopumā 26 000 latu. L.Jakrins „Dienai” pauda viedokli, ka šim konkursam ar viņa dēlu un TB/LNNK nav nekāda sakara, arī Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošais „Latvenergo” norādīja, ka jebkurā iepirkumā īsteno labāko biznesa praksi. Einara Repšes (JL) vadītā Finanšu ministrija, kas sākumā aicināja iepirkumu atlikt vismaz uz gadu, domas mainīja un atļāva slēgt līgumu, vienīgi samazinot iepērkamo auto skaitu. L.Jakrins vairākus gadus ziedojis arī „Jaunajam laikam” – kopumā 21 tūkstoti latu.

Avots: Diena, Dienas Bizness

 

Politiskie amati

E.Jakrins presē atzīts par vienu no politiskajiem ielikteņiem. TB/LNNK, kurai E.Jakrina tēvs, koncerna “Vincents” līdzīpašnieks Leons Jakrins, ziedojis ievērojamas naudas summas, viņu iecēla vairākos labi apmaksātos amatos. Viņš ir bijis Rīgas vicemēra Jāņa Birka padomnieks, Rīgas domes SIA „Rīgas nami” un SIA „Rīgas siltums” padomes loceklis, Ventspils brīvostas valdes loceklis, kā arī Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs un ekonomikas ministra Kaspara Gerharda padomnieks. Piemēram, 2008.gadā E.Jakrins kā Ventspils brīvostas valdes loceklis, ekonomikas ministra padomnieks un „Rīgas siltuma” padomes priekšsēdētājs nopelnīja vairāk nekā 32 tūkstošus latu. Šajā gadā „Vincenta” līdzīpašnieki Guna Eglīte un Leons Jakrins partijai ziedoja 52,6 tūkstošus latu.

Avots: Dienas Bizness

 

Iespējamais mēģinājums pirmsvēlēšanu laikā ietekmēt LTV

2010.gada 9.septembrī presē parādījās informācija, ka Satiksmes ministra biroja vadītājs E.Jakrins ir mēģinājis ietekmēt sabiedrisko televīziju un izmantot savu ietekmi Satiksmes ministrijas struktūrā. LTV Ziņu dienesta vadītājs Mareks Gailītis pauda, ka E.Jakrins klātienes sarunā ar viņu pieprasījis par Satiksmes ministriju veidot pozitīvus sižetus, norādot, ka pretējā gadījumā darbu zaudēs M.Gailīša sieva, kura strādā Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā (LVRTC). M.Gailītis sarunu ierakstījis video un nodevis LTV ģenerāldirektoram Edgaram Kotam, kurš par notikušo vērsies ar  iesniegumu pie Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Dzintara Jaundžeikara (PLL), kā arī prokuratūrā. Dz.Jaundžeikars iesniegumu nodevis Drošības policijā.

E.Jakrins noliedza mēģinājumu ietekmēt LTV un skaidroja, ka sarunājis tikšanos ar M.Gailīti tāpēc, lai pārrunātu viņa rīcībā nonākušo “nepārbaudīto informāciju” par to, ka pastāv vienošanās starp M.Gailīti un “konkrētam politiskam spēkam pietuvinātām personām”. E.Jakrins esot dzirdējis, ka M.Gailīša dzīvesbiedres iekārtošana LVRTC, iespējams, ir brāļu, bijušā LVRTC valdes priekšsēdētāja Laura un LPP/LC priekšsēdētāja Aināra Šlesera preses sekretāra Ģirta Dripes ietekmes rezultāts apmaiņā pret konkrētam politiskam spēkam interesantiem sižetiem. Ģ.Dripe E.Jakrina pausto pilnībā noliedza.
Arī M.Gailītis noliedza, ka dzīvesbiedri darbā kāds iekārtojis, jo uz personāla speciālistes vietu, kur viņa pieņemta, esot rīkots konkurss. Vēlāk portāls "Nozare.lv" informēja, ka saskaņā ar tā rīcībā esošo neoficiālo informāciju LVRTC strādā arī pašam E.Jakrinam tuva persona - māsīca.

Jāpiebilst, ka 2010. gada augustā internetā tika izplatīta kāda LTV bijušās darbinieces vēstule, kurā Gailītim tika pārmesta politiskā angažētība un mēģinājumi ietekmēt sižetus par PLL. Piemēram, viņš it kā esot personīgi pieskatījis, kā tiek veidots sižets par PLL dibināšanu, licis veidot intervijas ar PLL atbalstītājiem. To, ka M.Gailītis ietekmējis saturu par labu PLL un īpaši A.Šleseram, portālam Ir.lv apstiprināja arī ilggadējā Ziņu dienesta producente Dagnija Neimane, taču vēlāk Ziņu dienesta darbinieki pauda uzticību M.Gailīša darbam.

Avoti: Leta, Diena, Ir.lv

 

Ziedojumi

E.Jakrins partijām nav ziedojis, taču laikā, kad E.Jakrins ieņēma amatus uzņēmumu valdēs un padomēs, aktīvi to darījis viņa tēvs, koncerna „Vincents” līdzīpašnieks Leons Jakrins. Kopš 2005.gada (izņemot 2007.g.) viņš TB/LNNK ziedojis 60,5 tūkstošus latu, vēl 21 tūkstoti viņš ziedojis Jaunajam laikam (no 2004.līdz 2006.gadam). Lielas summas ziedoja arī otra „Vincenta” līdzīpašniece Guna Eglīte.