plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Gundars Daudze

Deputāta profils

Apraksts

 

 

10. Saeimas deputāts
 
Partijai "Latvijai un Ventspilij"
9. Saeimas deputāts un prezidija priekšsēdētājs (24.09.2007 - 02.11.2010.); iepriekš - Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs, Ventspils slimnīcas galvenais ārsts (turpina dežūras slimnīcā, lai nezaudētu ārsta kvalifikāciju)

Deklarācija CVK

 

2009.gada beigās taupības režīma laikā aktīvi lobēja Saeimas deputātu labklājību
 
2009.gada oktobrī Saeima apstiprināja kārtības ruļļa grozījumus, kas noteica, ka deputātu algas nākamajā gadā netiks palielinātas, bet paliks 2009.gada līmenī. Šis Saeimas lēmums, ko paši deputāti uzskatīja par solidaritātes izpausmi, saņēma plašu kritiku. Veicot grozījumus kārtības rullī, deputāti neskartu saglabāja arī iespēju saņemt trīs mēnešu kompensācijas, ja deputāts netiek pārvēlēts Saeimā, kā arī lielākās piemaksas pie pamatalgas. Sabiedrības kritizēto Saeimas nostāju valsts budžeta griešanu neattiecināt uz sevi visaktīvāk aizstāvēja Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze. „Faktiski viņi izkrituši no darba tirgus, tādēļ nepieciešams sociālais spilvens, jo viņiem no kaut kā ir jādzīvo, kamēr atrod jaunu darbu,” teica G.Daudze. Jāpiebilst, ka iepriekšējais ģenerālprokurors Jānis Maizītis, kas amatā pavadījis 10 gadus, nesaņēma vispār nekādu pabalstu.
 
Tā paša gada decembrī Saeima steidzamības kārtībā akceptēja lēmumu deputāta algu gadu mijā nesamazināt un arī turpmāk ļaut saņemt pamatalgu 986 latu apmērā pēc nodokļu nomaksas. Pretēji solījumiem „solidarizēties ar sabiedrību” vispārējos valsts budžeta griešanas apstākļos, netika samazinātas arī Saeimas deputātu piemaksas. Rīgā nedzīvojošie deputāti, arī ventspilnieks G.Daudze, joprojām varēja saņemt 388 latu piemaksu par dzīvokļa īri.
 
Avoti: LETA, Delfi, Latvijas avīze, LNT, Diena

 

Kandidāts neatbilst kritērijam un netiek vērtēts. G. Daudzes iesniegtās amatpersonas deklarācijas VID