plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Guntars Jirgensons

Deputāta profils

 

Apraksts

Partiju maiņa

1995.gadā 6.Saeimas vēlēšanās kandidējis no Maznodrošināto politiskās apvienības un Latviešu neatkarības partijas koalīcijas saraksta. 7.Saeimas vēlēšanās 1997.gadā kandidējis no Latvijas Sociāldemokrātiskās partijas saraksta (LSDSP). 2006.gada pēc J.Bojāra atkāpšanās no amata apstiprināts par LSDSP partijas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju līdz nākamajam partijas kongresam. 2007.gada aprīlī izstājies no LSDSP un pievienojies apvienības “Saskaņas centrs” sastāvā ietilpstošajai partijai “Jaunais centrs”. Līdz ar to 2010.gada Saeimas vēlēšanās kandidējis no Saskaņas centra saraksta.
 
Avoti:
Ziņu aģentūras LETA personu datu bāze.
www.cvk.lv
"Jaunajam centram" grib pievienoties bijušie sociāldemokrāti. Preses relīze. LETA. 08.06.2007.
 
 

Fotografējies reklāmai, kas nav deklarēta kā ziedojums partijai

 
2003.gada decembrī laikraksta Bizness&Baltija pielikumā “Dzīves stils” tika publicēta fotogrāfiju sērija ar astoņiem LSDSP partijas biedriem, kuri tobrīd bija Rīgas domes deputāti vai ieņēma vadošus amatus Rīgas domes izpildvaras struktūrās senlaicīgos kostīmos. Fotosesijā bija redzams arī G.Jirgensons. Politiķi bija tērpušies stilizētos senlaicīgos kostīmos, kuru iegādi, kā viņi apgalvoja, bija apmaksājuši paši. Pie fotogrāfijām bija vairāku uzņēmumu reklāma - Skjelland Group Baltic (SGB), Jukad, Tiltprojekts un Latvian—American Trade Co. Laikraksts “Diena” noskaidroja, ka divi uzņēmumi bija samaksājuši par reklāmas laukumu vairākus simtus latu. Laikraksts norādīja, ka neviens no šiem uzņēmumiem nav LSDSP ziedotāju sarakstā. Partija šo fotogrāfiju sēriju laikraksta lappusēs neuzskatīja par reklāmu. 
 
KNAB veica pārbaudi, kuras rezultātā tika konstatēts, ka 2003.gada decembrī laikraksta Bizness&Baltija pielikumu “Dzīves stils” veidoja pats laikraksts Bizness&Baltija, tā publicēšanu finansēja laikraksta Bizness&Baltija izdevējs SIA Medija un Baltija. Minētajā pielikumā tika publicēta vairāku uzņēmumu reklāma, par ko tika parakstīti standartizēti vienreizējās reklāmas pasūtījumi un izrakstīti rēķini. Līdz ar to KNAB minēto bezmaksas fotosesiju uzskatīja par laikraksta Bizness&Baltija izdevēja SIA Medija un Baltija ziedojumu LSDSP un partija par saņemtā ziedojuma publicēšanas kārtības neievērošanu un ziedojuma nenorādīšanu ikgadējā finansiālās darbības deklarācijā tika saukta pie administratīvās atbildības un sodīta ar naudas sodu Ls 125.
 
Avoti:
Krastiņš, J. Uzņēmumi samaksājuši par LSDSP biedru iekļūšanu avīzē. Diena. 12.12.2003.
Krastiņš, J. KNAB pētīs sociāldemokrātu reklāmu. Diena. 13.12.2003.
KNAB