plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Inese Aizstrauta

Deputāta profils

Apraksts

 

 

uz augšu

Balso par protestus izraisījušajiem Jūrmalas attīstības plāna grozījumiem pretēji partijas un iedzīvotāju viedoklim

 
Pusgadu pēc pašvaldību vēlēšanām, kurās Jūrmalā uzvarēja Jaunais laiks (JL), un no šīs partijas ievēlētā I.Aizstrauta kļuva par mēru, JL Jūrmalas nodaļas biedri izteica neapmierinātību ar I.Aizstrautas darbu. Biedri pārmeta I.Aizstrautai vēlētājiem doto solījumu nepildīšanu un nerēķināšanos ar ierindas biedru viedokli, to, ka joprojām nebija pārskatīti iepriekšējās domes slēgtie šaubīgie zemes nomas līgumi, kā arī I.Aizstrautas pozitīvo balsojumu domē par detālplānojumu tā laika satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP) īpašumam kāpu zonā, kur plānota privātmāju celtniecība, kaut gan JL solīja apbūvi kāpās neatbalstīt.
 
2006.gadā Jūrmalas iedzīvotāji pieprasīja ar Jūrmalas attīstības plāna grozījumiem nepieļaut deviņu dabas teritoriju apbūvi, par ko bija savākti 3000 jeb desmitās daļas Jūrmalas vēlētāju parakstu. Pirms balsojuma par pretrunīgi vērtētajiem attīstības plāna grozījumiem I.Aizstrauta pauda, ka pildīs savas partijas JL valdes lēmumu un balsos pret šo deviņu teritoriju apbūvi. Tomēr I.Aizstrauta kopā ar vēl septiņiem domniekiem nobalsoja par apbūvi. JL valde par to izlēdza I.Aizstrautu no partijas rindām. Par grozījumu pieņemšanu balsoja arī domnieks no Tautas partijas Agris Kalnciems un bezpartijiskais Igors Dreija.
 
Gadu vēlāk reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs apturēja grozījumus septiņās no deviņām teritorijām, bet vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) par sabiedrības un vides institūciju viedokļa ignorēšanu rosināja atlaist domi.
 
Avoti:
Diena,LETA
 
 

uz augšu

 

Vilcinās ar tiesvedības uzsākšanu un būvniecības apturēšanu lielu investoru projektos

 

I.Aizstrautas vadītā Jūrmalas dome 2006.gada vasarā nesteidzās lemt par būvdarbu apturēšanu bijušā deputāta Aleksandra Bašarina (LPP) apartamentu projektā Dzintaros un izvērtēt būvatļaujas izsniegšanas likumību, ko lūdza prokuratūra. Kaut gan vārdos I.Aizstrauta asi iebilda pret nelikumīgu būvniecību, šis nebija pirmais gadījums, kad apšaubāmas būvniecības gadījumā Jūrmalas dome vilcinājās apturēt būvdarbus un izvērtēt pārkāpumus.
 
JL Jūrmalas nodaļas biedri Dienai savulaik sūdzējās par I.Aizstrautas kūtrumu sākt tiesvedību par to, lai zemesgrāmatā tiek reģistrētas domes atpakaļpirkuma tiesības uz hektāru lielo pilsētas īpašumu kāpās Dubultos, Amulas ielā 2, ko Jura Hlevicka vadītā Jūrmalas dome 2005.gadā atļāva mazpazīstamai sabiedriskai organizācijai “Jūras pakāpieni” lēti privatizēt. Pastāvot aizdomām, ka organizācija sabiedriska objekta vietā uzbūvēs dzīvokļus, JL Jūrmalas nodaļa vēlējās nodrošināties, lai solījuma nepildes gadījumā dome var īpašumu atgūt, taču Aizstrauta šo procesu vilcināja. Turklāt viens no projekta īstenotājiem jurists Jānis Pļaviņš Jaunajam laikam, ko tobrīd pārstāvēja I.Aizstrauta,  2006.gada janvārī ziedoja 5000 latu.
 
Avoti:
Diena
Kolosovs, D. Dīvainās sakritības JL ziedotāju kasē. Diena. 07.07.2006.
www.knab.lv
 
 
uz augšu

Reklamējas “Privātajā Dzīvē”

 
2006.gadā prese I.Aizstrautai pārmeta to, ka Jūrmalas dome tērējusi nodokļu maksātāju naudu, publicējot žurnālā Privātā Dzīve reklāmas rakstu par pilsētas gada kultūras balvas ieguvējiem. Vairākās rakstam pievienotajās fotogrāfijās aplūkojama arī pilsētas domes priekšsēdētāja Inese Aizstrauta (JL), ko mediju eksperti vērtēja kā pašvaldības naudas tērēšanu amatpersonas publicitātes vairošanai. Lielākajā attēlā domes vadītāja redzama ar Aspazijas portretu fonā, tai pievienots paraksts - "divas izcilas latviešu sievietes, kuras šķir tikai maza laika starpība".
 
Avots:
Plato, D. Jūrmalas domes priekšsēdētāja Aizstrauta reklamējas par nodokļu maksātāju naudu. Diena. 05.01.2006.
 
 
uz augšu

Maina domas par daudzstāvu ēkas būvniecību

 
2006.gada martā prese rakstīja par Jūrmalai neraksturīgi augstas desmit stāvu ēkas būvniecību Rembates ielā 4 Dzintaros netālu no Dzintaru koncertzāles, pret ko asi iebilda iedzīvotāji. Projektu savulaik kā pilsētas galvenā arhitekte saskaņoja I.Aizstrauta. Pilsētas galvenā arhitekte stāvējusi pie vairāku strīdīgu Jūrmalas būvniecības projektu virzīšanas. I.Aizstrauta vēlāk pati vērsās pret J.Hlevicka vadītās domes atbalstīto būvniecības ieceri Rembates ielā 4. Arhitekte Ruta Krūskopa norādīja, ka  I.Aizstrauta pati esot piedalījusies projekta apspriešanā no sākuma līdz beigām, to atbalstījusi "visa Latvijas arhitektu elite", dome, atbildīgie dienesti, tāpēc I.Aizstrautas 2006.gada martā pēkšņi celtie iebildumi par grandiozo ēku mazstāvu apbūves vidū esot nevietā. I.Aizstrauta atzina Dienai, ka savulaik kā galvenā arhitekte nav prasījusi teritorijai izstrādāt detālplānojumu, kas ļautu stāvu skaitu ierobežot.
 
Avots:
Diena
 
uz augšu
 

Izbeigta lieta par kukuļa piedāvāšanu Aizstrautai

 
Par kukuļa piedāvāšanu bijušajai Jūrmalas domes priekšsēdētājai Inesei Aizstrautai 2007.gada martā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nolēma sākt kriminālvajāšanu pret plašākā sabiedrībā mazpazīstamo nekustamo īpašumu jomas uzņēmēju Larisu Sviridovu. I.Aizstrauta iepriekš stāstīja, ka L.Sviridova kukuli piedāvājusi saistībā ar strīdus izraisījušajiem zemesgabaliem Viestura ielā 15a un 15b, uz kuriem paredzēto daudzstāvu ēku projektēja uzņēmējai piederošais SIA Martium. Gan I.Aizstrautas, gan Sviridovas izmeklēšanas laikā sniegtās liecības esot visai pretrunīgas, un tās ir nemitīgi papildinātas ar dažādiem jauniem pavērsieniem. Medijos tika pieļauta versija, ka tobrīd Jūrmalas domes priekšsēdētāju I.Aizstrautu vēlējās “uzmest”, cerot, ka viņa pieņems kukuli.
 
2009.gada sākumā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors pierādījumu trūkuma dēļ izbeidzis kriminālprocesu.
 
Avoti:
Diena, delfi.lv
 
 
uz augšu

Partijas maiņa

 
2005.gadā Jūrmalas domē ievēlēta no JL. Pēc izslēgšanas no partijas rindām par strīdīgajiem Jūrmalas pilsētas attīstības plāna grozījumiem 2006.gadā kādu laiku bija bezpartijiska, bet īsi pirms pašvaldību vēlēšanām 2009.gada aprīlī iestājās Latvijas Zaļās partijas rindās, kuras sarakstā kandidēja uz Jūrmalas domi. 2010.gadā no ZZS saraksta ievēlēta 10. Saeimā. 2011.gada Saeimas vēlēšanās kandidē no ZZS saraksta.
 
Avoti:
www.cvk.lv
LETA