plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Jānis Strazdiņš

Deputāta profils

Apraksts

Atturas balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai 2011.gada 26.maijā

Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.
 
10.Saeimas deputāts J.Strazdiņš balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.
 
Plašāk par šo balsojumu
 
Avots:
www.saeima.lv, Saeimas deputātu balsojuma tabula
 
 
 
 

Liecības Lemberga stipendiātu lietā

 
2007.gadā, tāpat kā vairāki citi Saeimas deputāti, J.Strazdiņš sniedza liecības Ģenerālprokuratūrā t.s. Lemberga stipendiātu lietas ievaros saistībā ar 2001.-2006.gadā Saeimas deputātu saņemtajiem nelegālajiem maksājumiem no Ventspils uzņēmumu “melnās kases”. Ģenerālprokurors J.Maizītis norādīja, ka nopratināšana vēl nenozīmē, ka deputāti būtu pieņēmuši neatļautus maksājumus.
 
Avoti:
LETA
 
 
 

Aizdomas par azartspēļu uzņēmuma lobēšanu

 
2003.gada pavasarī Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija iesniedza Saeimā izložu un azartspēļu likuma grozījumus. Likuma grozījumu izskatīšanas gaitā tika iesniegti daudzi priekšlikumi, gan lobējot šajā biznesā iesaistīto uzņēmēju intereses, gan mēģinot stingrāk ierobežot azartspēļu izplatību. Arī J.Strazdiņš iesniedza vairākus priekšlikumus par kazino nosakāmajām prasībām un nodokļu paaugstināšanu spēļu automātiem, kas veicinātu to skaita samazināšanos ārpus spēļu zālēm (bāros, kafejnīcās). Šie priekšlikumi sakrita ar “Admirāļu kluba” īpašnieka Jāņa Dāvja agrāk izteiktajiem ierosinājumiem, radot aizdomas par mēģinājumu lobēt viena uzņēmuma intereses. J. Strazdiņš atzina, ka pirmo informāciju par pašreizējo situāciju azartspēļu biznesā guvis no “Admirāļu kluba” vadītāja, tomēr noliedza uzņēmuma interešu lobēšanu.
 
Avoti:
Dienas bizness, žurnāls “Kas notiek?”, žurnāls “Nedēļa”