plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Juris Vectirāns

Deputāta profils

Apraksts

uz augšu

Drošības dienests privātuzņēmumu sardzē

 
 
Laikā no 1992.gada līdz 1997.gadam, kad Valsts prezidenta un Saeimas Drošības dienesta priekšnieks bija Juris Vectirāns, šo iestādi pavadīja vairāki skandāli. Skaļākais no tiem bija saistīts ar J.Vectirāna vadītā Drošības dienesta darbinieku nelegālu iesaistīšanos dažādu uzņēmumu apsardzē, kas radīja priekšstatu par Drošības dienesta darbību atsevišķu uzņēmumu interesēs. 1995.gada maijā tika pabeigta dienesta izmeklēšana par J.Vectirāna rīcību. Īsi pēc tam ģenerālprokurors Jānis Skrastiņš intervijā laikrakstam „Latvijas Vēstnesis” izteicies, ka „jau šī situācija, ka nesenā pagātnē gan policija, gan Vectirāna kunga radītais Drošības dienests samērā masveidīgi sargāja dažādas firmas, nozīmēja, ka policijas un citu spēka struktūru vidē parādījās šī materiālās ieinteresētības un saaugšanas ar ekonomisko sfēru tendence”. J.Skrastiņš atzīmēja, ka J.Vectirāns veicināja sava dienesta darbinieku iespējas šādi piepelnīties.
 
 
Avots:
Avots, V,. Latvijas Vēstnesis, 31.08.1995
 
 
 
 
uz augšu

Krāpnieciskās invaliditātes kompensācijas armijā


 
2009.gada septembrī Latvijas mediji ziņoja, ka Juris Vectirāns un vēl 20 Latvijas karavīri, atvaļinoties no armijas, ieguva invaliditātes grupu, par to katrs saņemot  vidēji 23 386 LVL lielu kompensāciju. Lai arī Aizsardzības ministrija neizpauda kompensācijas saņēmēju vārdus, tomēr „Latvijas avīzes” rīcībā bija informācija, ka invaliditātes kompensācijas saņēmuši pārsvarā štāba virsnieki, kas nebija iesaistīti militārajās misijās. Šo karavīru skaitā bija arī Latvijas armijas brigādes ģenerālis J.Vectirāns. Lai gan bija neoficiāla informācija, ka viņš dienesta laikā ilgstoši un smagi slimojis, tomēr presē tika izteikti pieņēmumi, ka viņš pabalstu saņēmis nepamatoti. Kā LNT raidījumam „Top 10” apliecināja kāda atvaļināta militārpersona, invaliditātes grupas piešķiršana un līdz ar to prāvā kompensācija esot viegli pieejams bonuss militārpersonām, kas atvaļinās no dienesta. Vectirāns “Latvijas Avīzei” kategoriski atteicās runāt par saņemto kompensāciju un savu slimību un sacīja, ka, izplatot šādu informāciju par viņu, nelabvēļi viņam vēloties atriebties.
 
2010.gada jūlija pēdējās dienās KNAB par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem šo kompensāciju sakarā sāka kriminālprocesu. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā gūtā informācija rāda, ka kāds bijušais NBS darbinieks pieprasījis no personām naudu 2500 līdz 3500 latu apmērā par invaliditātes piešķiršanas nokārtošanu.


 
Avoti: 
"LNT" raidījums "Top 10", 05.09.2010.
Drēziņš, A. Līdz kaulam atdevuši sevi Latvijai un armijai. Latvijas Avīze, 23.09.2009
 
 
uz augšu
 

Pārkāpa politiskās aģitācijas kārtību


 
Kandidējot uz 10.Saeimu, piedalījās aģitācijas pasākumos, ģērbies NBS formastērpā. Atvaļinātu karavīru formastērpu valkāšanu regulē Militārā dienesta likums, kas neparedz to izmantot politiskajā aģitācijā. „Latvijas Avīze” arī rakstīja, ka pirms 10.Saeimas vēlēšanām  Latvijas armijas atlases un rezerves personāla uzskaites centrā Rīgā izvietoti  J.Vectirāna priekšvēlēšanu bukleti, lai gan likums aizliedz nodarboties ar politisko aģitāciju valsts un pašvaldību iestādēs. J.Vectirāns izdarītos likuma pārkāpumus atteicās komentēt. Aizsardzības ministrija pēc dienesta izmeklēšanas J.Vectirānam par šiem pārkāpumiem izteica brīdinājumu.


 
Avots:
Drēziņš, A. Ģenerālis Vectirāns saņem brīdinājumu. Latvijas Avīze, 14.10.2010
 
 
 
uz augšu

Glabājis lielas summas skaidrā naudā


 
Vairākus gadus deklarējis ievērojamas summas skaidrā naudā. 2003. un 2004. gadā skaidrās naudas uzkrājumi pārsniedza 40 tūkstošus latu, bet pēdējos gados tie sarukuši un 2011. gadā nepārsniedz 10 tūkstošus latu (7863 LVL).
 
Avots:
VID Valsts amatpersonu deklarācijas, CVK