plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Nils Ušakovs

Deputāta profils

 

Apraksts

 

uz augšu

Aizdomas par tēla spodrināšanu ar pašvaldību saistītā izdevumā

 
2011. gada vasarā, dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām, rīdzinieku pastkastītēs sāka nonākt bezmaksas izdevums „Pastnieks”, kurā ievērojama vieta atvēlēta N.Ušakova un viņa vadītās Rīgas domes labajiem darbiem. Augusta beigās pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" nolēma, ka turpmāk šo nedēļas izdevumu iznēsās "Rīgas namu pārvaldnieka" sētnieki, bet apmaiņā pret šo pakalpojumu uzņēmumam būs iespēja tajā ievietot savu aktuālo informāciju. No 24 lappuses biezā izdevuma uzņēmumam plānots atvēlēt nedaudz vairāk nekā trīs lappuses gan latviešu, gan krievu valodā. "Rīgas namu pārvaldnieka" valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe pamatoja, ka šādā veidā uzņēmums ietaupīs tūkstošus, jo sākotnēji tam bija iecere veidot meitasuzņēmumu sava informatīva izdevuma veidošanai, bet tā atmesta kā pārāk dārga.
 
„Pastnieka” izdevējs ir 2011. gada 25.maijā dibināta SIA "Baggy". Raidījums „Nekā personīga” bija noskaidrojis, ka firma pieder Krievijas pilsonim Dmitrijam Glotovam, bet avīzes licenci reģistrējusi projekta vadītāja Rīgas pašvaldībā Anita Gērica. Izdevuma redaktors ir ilggadējais Rīgas domes sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Zaļūksnis, kurš nezinot, kur izdevējs ņem finansējumu, taču tas esot pilnīgi privāts un tā izdošanai netiekot tērēta ne Rīgas pilsētas budžeta nauda, ne "Rīgas namu pārvaldnieka" līdzekļi. Viņš arī noliedza saistību ar „Saskaņas centru” un vēlēšanām.
 
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs solīja pārbaudīt, vai avīzes izdošana nav saistīta ar priekšvēlēšanu aģitāciju.
 
Avoti:
Stankeviča, Z. Bezmaksas laikrakstu "Pastnieks" rīdziniekiem pienesīs "Rīgas namu pārvaldnieka" sētnieki. Leta, 23.08.2011
TV3 raidījums „Nekā personīga”, 28.08.2011
 
 
 

 uz augšu

Atrod iespēju saņemt lielu transporta kompensāciju

 
Nils Ušakovs, kurš kopš dzimšanas dzīvoja Rīgā, Imantā, 2007. gadā kļuva par Rīgas tuvumā esošā Carnikavas novada iedzīvotāju, kas parlamenta deputātam pavēra iespēju ik mēnesi saņemt vairāk nekā 400 latu lielu dzīvojamo telpu īres kompensāciju, vēsta laikraksts Diena. Par kompensācijas piešķiršanu atbildīgās Saeimas amatpersonas uzsvēra— formāli likums nav pārkāpts, varot runāt vienīgi par deputāta ētiku.
 
Pats N.Ušakovs šajā solī neredzēja neko nosodāmu, jo “to man likums atļauj”. Kā liecina Saeimas interneta mājaslapā pieejamā statistika, šo kompensāciju viņš sācis saņemt 2007.gada augustā. 
 
Avots:
Sloga, G. Likumīgi ir, jārunā par ētiku, Diena, 25.05.2009.
 
 
 

 uz augšu

Vadot Rīgas domes sēdi, lietoja necenzētus vārdus

 
2009. gada 17. decembra sēdes ierakstā, kas bija ievietots arī domes interneta vietnē, bija dzirdams, kā mērs N.Ušakovs tās laikā klusā sarunā ar savu vietnieku Aināru Šleseru lieto virkni necenzētu vārdu. Viņš arī pauda neglaimojošus komentārus par vienu no ziņotājiem. Partijas „Visu Latvijai” pārstāvis Raivis Dzintars vērsās Pašvaldības policijā, aicinot sodīt N.Ušakovu par sīko huligānismu, kas ir administratīvs pārkāpums. Pašvaldības policija, kas ir Rīgas pašvaldības struktūrvienība, sāka administratīvo lietvedību, taču izbeidza to, pamatojot, ka notikušajā nav administratīvā pārkāpuma sastāva. Ticis ņemts vērā arī tas, ka policija nesaņēma sūdzības no personām, kuras piedalījās šajā Rīgas domes sēdē un netika konstatēta sabiedriskās kārtības traucēšana. N.Ušakovs par šo situāciju atvainojās, sakot, ka ir daži vārdi, kurus izmantot nevajag.
 
Pēc Domes opozīcijas - "Pilsoniskās savienības" (PS) un "Jaunā laika" (JL) – frakciju deputāti ierosinājuma tika sasaukta ārkārtas sēde, lai lemtu par N.Ušakova atstādināšanu no amata. Par balsojot tikai opozīcijai, kam domē ir 22 balsis no 60, N.Ušakovs amatu saglabāja.
 
Avoti:
Rutka, A. Pašvaldības policija izbeigusi pret Ušakovu sākto administratīvo lietvedību par lamāšanos. LETA, 17.05.2010
Vilemsons, M. Ušakovs saglabā Rīgas mēra amatu. LETA, 05.01.2010
Youtube publicētie fragmenti no Rīgas domes sēdes, kurā sarunājas tās vadītājs N.Ušakovs un vicemērs A.Šlesers
 
 
 

 uz augšu

Neskaidri ziedojumu avoti

 
2006. gadā Saeimas deputāts Nils Ušakovs pievērsa sev mediju uzmanību ar to, ka partijai bija pārskaitījis summu (6250 latus), kas bija tikai nedaudz mazāki par viņa ienākumiem (8450 lati). N.Ušakovam bijuši gan arī 10 000 latu iekrājumi, taču arī 7000 latu parāds. N.Ušakovs, jautāts, kā gan šajos apstākļos varējis būt dāsns pret partiju, atsaucās uz lielākiem ienākumiem, kas bijuši iepriekšējos gados. Tos nevarēja pārbaudīt, jo pirms 2006.gada N.Ušakovs nebija amatpersona, līdz ar to deklarāciju neiesniedza.
 
Avots:
Latvijas Avīze