plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Oskars Zīds

Deputāta profils

Apraksts

Atturas balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai 2011.gada 26.maijā

 
Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.
 
10.Saeimas deputāts O.Zīds balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.
 
Plašāk par šo balsojumu
 
Avots
www.saeima.lv, Saeimas deputātu balsojuma tabula
 
 
 

Partiju maiņa

 
7.Saeimas vēlēšanās 1998.gadā pārstāvēja Latvijas Sociāldemokrātu apvienību, kas vēlāk mainīja nosaukumu uz Sociāldemokrātu savienību (SDS), no kuras O.Zīds kandidēja 8.Saeimas vēlēšanās. 2009.gada pašvaldību vēlēšanās kļuva par Liepājas domes deputātu no Liepājas partijas saraksta, kas 2010.gada Saeimas vēlēšanās startēja ZZS paspārnē.
 
Avots: www.cvk.lv