plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Sandra Sondore-Kukule

Deputāta profils

 

Apraksts

uz augšu

Tiesāšanās ar Ādažu domi par žogu tauvas joslā


S.Kukulei kopīpašumā ar vīru Guntaru Kukulu pieder māja ar zemi Ādažos Vējupes krastā. Kukuli, līdzīgi kā citi privātīpašnieki Ādažu novadā, bija nožogojuši savu īpašumu gandrīz līdz upei. Ādažu dome uzskatīja, ka tas pārkāpj likumdošanā noteikto prasību pēc brīvas tauvas joslas ūdenskrātuvju krastos. Kad īpašnieki uz pašvaldības brīdinājumu nereaģēja, 2010.gadā Ādažu dome pieņēma lēmumu žogu nojaukt. Laikraksts “Diena” uzsvēra, ka tā bija pirmā reize, kad kāda Latvijas pašavaldība rīkojās tik radikāli. Kukuli pašvaldības lēmumu apstrīdēja, jo uzskatīja, ka starp žogu un krastu ir nepieciešamā 4 metru josla. 2011.gada aprīlī Administratīvā rajona tiesa atcēla Ādažu domes lēmumu par žoga nojaukšanu, jo uzskatīja, ka dome nav veikusi nepieciešamos mērījumus par to, cik plata ir Kukulu atstātā brīvā josla starp Vējupīti un viņu īpašuma žogu. Tiesas lēmums ir nepārsūdzams, jo tas pieņemts sūdzības lietā, un šādas lietas tiek izskatītas tikai vienā instancē. Tomēr Ādažu domes pārstāvji norāda, ka meklēs citus juridiski pieņemamus veidus, kā no žoga atbrīvoties.

Avoti:
Stankeviča, Z. Ādažu dome meklēs citas iespējas, kā panākt Valsts prezidenta padomnieces īpašuma žoga nojaukšanu Vējupes krastā. LETA. 11.04.2011.
Lagzdiņš, A. Ādažu dome vēl nezina, ko darīt ar Kukuļu žogu. Diena. 12.04.2011.

 

uz augšu

Neskaidrības par dārgas Jaguar automašīnas iegādi

 

2002.gada augustā žurnālisti pievērsa uzmanību Valsts prezidenta padomnieces Sandras Sondores - Kukules automašīnai - 1999.gadā ražotu Jaguar XKB, kura cena pēc laikraksta “Diena” aplēsēm nebija mazāka par 30 0000 latu. S.Kukule skaidroja, ka auto viņai uzdāvinājis vīrs - tobrīd Rīgas domes informācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Guntars Kukuls, kurš bija iesaistīts šaubīgos Rīgas pašvaldības reklāmas darījumos Žurnālisti izteica aizdomas, ka viņš nevarēja iegādāties šādu auto, jo viņam piederošie uzņēmumi nebija guvuši nozīmīgu peļņu. Tomēr G.Kukuls nebija valsts amatpersona, tādēļ viņam nebija pienākums atskaitīties par saviem ienākumiem. Pēc laikraksta “Diena” intereses G.Kukuls solīja, ka iesniegs deklarāciju, tomēr nav zināms, ka tas būtu ticis izdarīts. Vēlāk G.Kukuls skaidroja ziņu aģentūrai LETA, ka automašīna ir iegādāta par iepriekšējās automašīnas - 1996.gada izlaiduma BMW - pārdošanas ienākumiem, pieliekot klāt līdzekļus no darba algas un uzkrājumiem. Pēc Valsts prezidentes lūguma kancelejas vadītājs M.Bondars nosūtījis iesniegumu VID ar lūgumu sākt pārbaudi par S.Kukules deklarāciju, izvērtējot, par kādiem līdzekļiem automašīna Jaguar XK8 iegādāta, jo mašīna reģistrēta uz Kukules vārda, kā arī to, vai Kukule nav pārkāpusi Korupcijas novēršanas likumā un likumā par interešu konfliktu novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteiktos ierobežojumus.

S.Kukules 2004.gada valsts amatpersonas deklarācija liecina, ka šis auto 2004.gadā ir pārdots par 28 000 eiro.

Avoti:
Krastiņš, J. Arāja, D. Prezidentes padomniece brauc ar Jaguāru. Diena. 02.08.2002.
Krastiņš, J., Galzons, E. Prezidente lūdz pārbaudīt padomnieces ienākumus. Diena. 06.08.2002.

 

uz augšu


Privāts atpūtas brauciens par valsts naudu
 

S.Kukule 2008.gadā piedalījusies privātā atpūtas braucienā, kas pozicionēts kā sabiedriska iniciatīva un saņēmis valsts uzņēmumu ziedojumus.

2008.gadā sabiedrība uzzināja par ekspedīciju "Ceļš uz mājām", kura ietvaros piecu gadu garumā plānoti ceļojumi pa visu pasauli, aicinot citās valstīs dzīvojošos latviešu atgriezties dzimtenē. Pirmajā braucienā 2008.gada vasarā bija piedalījušies četri cilvēki - Sandra Kukule ar vīru Guntaru Kukulu, uzņēmēji Juris Videnieks un Jānis Blaus. Projektu organizēja nodibinājums “Ceļš uz mājām”, kuru bija nodibinājuši uzņēmēji Juris Videnieks, Jānis Blaus un Ainis Dābols. Projekta interneta vietnē, kas tagad ir slēgta, bija pieejamas ceļojumu fotogrāfijas un dienasgrāmatas. Dalībnieki plānoja arī izveidot filmu, ko demonstrētu telekanāls LNT.

J.Videnieks 2008.gadā žurnālistiem skaidroja, ka nodibinājums iegādājies divus jaunākos "Land Rover Discovery" džipus, foto un video tehniku. Laikraksts “Diena” ziņoja, ka viens no šiem džipiem regulāri redzams pie Valsts prezidenta pils, liekot saprast, ka to izmanto S.Kukule. 2009.gada janvārī viņa Dienai apgalvoja, ka nebraucot ar šo mašīnu, tādēļ "ir pārspīlēti izdarīt secinājumus tādēļ vien, ka tā redzēta pie pils". Tomēr J.Videnieks Dienai apgalvoja, ka konkrētā mašīna esot Kukulu ģimenes rīcībā.

Žurnālisti bija noskaidrojuši, ka nodibinājums pasaules apceļošanas projekta īstenošanai saņēmis gan savu dibinātāju, gan vairāku Satiksmes ministrijai pakļautu valsts uzņēmumu ziedojumus. Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums "Cargo" piešķīris 30 000 latu, Latvijas gaisa satiksme - 8000 latu, lidosta "Rīga" - 15 000 latu, Ceļu satiksmes drošības direkcijas meitasuzņēmums "Auteko&TUV Latvija" - 35 000 latu, kopumā 88 000 latu. Visas minētās iestādes tieši vai pastarpināti ir pakļautas Satiksmes ministrijai, kuru tolaik vadīja LPP/LC pārstāvis A.Šlesers. Ar šo partiju bija saistīts arī G.Kukuls - 2004.gadā viņš bija iekšlietu ministra Ē.Jēkabsona (LPP) padomnieks, pirms 9.Saeimas vēlēšanām neoficiāli esot konsultējis A.Šleseru. Ceļošanas projektā izgaismojās arī citas LPP/LC saiknes - vienā no braucieniem piedalījās VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs direktors Lauris Dripe. Savukārt “Ceļš uz mājām” valdes loceklis Juris Videnieks bija līdzīpašnieks SIA P.V.B., kas 2009.gadā panāca Rīgas vicemēra A.Šlesera piekrišanu bez konkursa uz 12 gadus uzņēmumam iznomāt Daugavas krastmalu peldošo piestātņu izvietošanai (projekts vēlāk tika apturēts).

Nodibinājuma 2008.gada pārskatā nav uzrādīti valsts uzņēmumu ziedojumi, tikai J.Videnieka un J.Blaus ziedojumi, kā arī 45 120 latu ziedojums no Latvijas Automobiļu federācijas. Nodibinājums “Ceļš uz mājām” līdz šim nav likvidēts, taču organizācijas gada pārskati par 2009. un 2010.gadu liecina, ka lielākā izdevumu pozīcija ir pamatlīdzekļu nolietojums, acīmredzot, par jau minētajiem džipiem.

“Dienas” uzrunātā Valsts kontroliere I.Sudraba norādīja, ka ekspedīcijas mērķis šķiet apšaubāms un tas vairāk izskatās pēc atpūtas brauciena.

Avoti:
Spriņģe, I. Par valsts naudu apkārt pasaulei. Diena. 05.12.2008.
Spriņģe, I. Eiropas apceļošanu par valsts naudu Šlesers nenosoda. Diena. 08.12.2008.
Spriņģe, I. Šleseram pakļauto uzņēmumu dāsni finansētā filma par latviešu dzīvi ārvalstīs gatava. Diena. 12.01.2009.
Vilemsons, M. papildināta - Šlesers plāno bez konkursa iznomāt uzņēmumam 11.novembra krastmalu no Akmens līdz Vanšu tiltam. LETA. 22.10.2009.
VID valsts amatpersonu deklarāciju datu bāze
www.lursoft.lv

 

uz augšu

Skaidras naudas uzkrājumi

 

S.Kukule ilgstoši glabā skaidru naudu. 2005.gadā skaidrā naudā bija uzkrāti 10 000 latu, nākamajā gadā uzkrājums palielinājās līdz 15 000 latu. Turpmākajos gados šī summa ir nedaudz mazāka par 10 000 latiem.

Avots:

VID valsts amatpersonu deklarāciju datu bāze

 

uz augšu

Partiju maiņa
 

2001.gadā kandidējusi pašvaldību vēlešanās Rīgā no LSDSP saraksta. 2003.gadā izstājās no LSDSP, pamatojot to ar prezidentes padomnieces amatu, kā arī iebildumus pret atsevišķiem partijas lēmumiem, piemēram, Jura Bojāra ierosinātajiem Satversmes grozījumiem. 2011.gadā - viena no Zatlera Reformu partijas dibinātājām.

Avoti:
www.cvk.lv
Jauce, S. Prezidentes padomniece Kukule izstājas no LSDSP. LETA. 09.04.2003.