plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Vitālijs Aizbalts

Deputāta profils

Apraksts

Atbildīgs par sociālās apdrošināšanas iemaksu neveikšanu

 

2011.gada februārī LTV raidījums „De Facto” ir noskaidrojis, ka LPP/LC divus gadus nav pārskaitījusi valstij sociālo nodokļa maksājumus par vienu no partijas biroja darbiniekiem.  Šajā laikā partijas ģenerālsekretārs bija Vitālijs Aizbalts, kurš raidījumam nevarēja paskaidrot šīs rīcības iemeslus.
 
Avoti:
LPP/LC divus gadus nav maksājusi sociālo nodokli. LETA. 20.02.2011.
LTV raidījums “De Facto”. 20.02.2011. 
 
 
 

Pēc neievēlēšanas Saeimā partija nodrošina darbu

 
2011.gada janvārī LPP/LC ģenerālsekretārs Vitālijs Aizbalts, kurš startēja 10.Saeimas vēlēšanās, bet parlamentā netika ievēlēts, tika iecelts politiskā amatā pašvaldības uzņēmumā. Viņš kļuva par Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas ūdens" valdes locekli. Par valdes locekļu iecelšanu uzņēmumos ir atbildīgs V.Aizbalta partijas biedrs Rīgas domes  priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (LPP/LC).
 
Avoti:
Rutule, E. papildināta - "Rīgas ūdens" valdē ieceļ LPP/LC valdes locekli Aizbaltu. LETA. 12.01.2011.
Egle, I. Bijušajiem pa prātam darbs valdēs. Diena. 15.02.2011.
 
 
 

LPP ģenerālsekretāra amatā pavirši sekoja partijas finanšu lietām

 
Vitālijs Aizbalts divos termiņos pēc kārtas, būdams LPP ģenerālsekretāra amatā, kas uzliek pienākumu parakstīt partijas finanšu dokumentus, ir palaidis garām vairākus būtiskus pārkāpumus partijas finansēšanā. Ar V.Aizbalta parakstu apstiprināts, piemēram, pirms pašvaldību vēlēšanām 2005.gadā saņemtais 5 000 LVL ziedojums, no kura 2 938,90 LVL tika saņemti nelikumīgi, jo šī summa pārsniedza ziedotāja ienākumus iepriekšējos trīs gados. Partija arī pēc rakstiska Korupcija novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) brīdinājuma neizpildīja likumā noteiktās prasības un nepārskaitīja valsts budžetā nelikumīgi saņemtā ziedojuma daļu gandrīz 3000 latu apmērā. Šīs minstināšanās dēļ 2007.gadā KNAB bija iesniedzis prasību tiesai apturēt LPP/LC darbību uz pusgadu. Izskanot šādu sankciju draudiem, partija ziedoto naudu atmaksāja valsts budžetā. Par pārkāpumiem 9.Saeimas vēlēšanās KNAB uzdeva LPP/LC atmaksāt valsts budžetā pretlikumīgi saņemtos un t.s. pozitīvisma kampaņai iztērētos finanšu līdzekļus 528 870 LVL apmērā. Partija apstrīdēja šo KNAB lēmumu, taču 2010.gada novembrī Administratīvā rajona tiesa lēma, ka LPP/LC ir jāatmaksā Valsts kasē pretlikumīgi saņemtais pusmiljons latu, kas izlietots 9.Saeimas vēlēšanu kampaņā. Partija šo spriedumu pārsūdzējusi.
 
Avoti:
LPP statūti, KNAB, LETA