plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Kā pieteikt piketu?

Sapulces, piketa vai gājiena organizatoram ir jāiesniedz pieteikums pašvaldībai, kuras administratīvajā teritorijā ir paredzēts pasākums. Plānojot piketu pie Saeimas ēkām, pieteikums jāiesniedz Rīgas domei. Pieteikuma norakstu dome nosūta attiecīgās Valsts policijas teritoriālajai struktūrvienībai, kurai jānodrošina kārtība piketa dienā.

Pieteikums jāiesniedz ne agrāk kā četrus mēnešus un ne vēlāk kā desmit darba dienas pirms pasākuma norises. Ja objektīvu iemeslu dēļ par notikumu nav iespējams uzzināt agrāk nekā desmit darbdienas pirms tā, pieteikums jāiesniedz pēc iespējas agrāk, taču ne vēlāk kā 24 stundas pirms pasākuma norises laika.
 
Rīgas Dome ir izstrādājusi pieteikuma veidlapu, kurā jānorāda informācija gan par organizatoriem, gan pašu pasākumu un piketu. Pasākuma vadītājs un viņa palīgi vienlaikus ar pieteikumu iesniedz paziņojumu, ka viņi uzņemas atbildību par likuma ievērošanu pasākuma laikā.Atkarībā no pasākuma dalībnieku skaita, organizatoriem arī jānodrošina kārtības uzturētāji. Ja plānotais pasākuma dalībnieku skaits pārsniedz simtu, uz katriem simt dalībniekiem norīko ne mazāk par diviem kārtības uzturētājiem.
 
Vairāk par publisko pasākumu saskaņošanu Rīgas domē: Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Kungu ielā 7/9 vai zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80000 800