plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Deputātu imunitātes samazināšana - otrais mēģinājums grozīt Satversmi
03
Dec
2012

Pēdējā pavasara sesijas sēdē  - 2012.gada 21.jūnijā Saeima komisijām skatīšanai nodeva grozījumus Satversmē, kas paredz šaurākas deputāta imunitātes robežas.

Grozījumi paredz, ka imunitāte tiek atcelta attiecībā uz administratīviem sodiem (ja tas nav saistīts ar personas brīvības ierobežojumu), kriminālvajāšanas uzsākšanu, kratīšanas izdarīšanu pie deputāta. Vienlaikus, Saeimas locekli nevar aizturēt, apcietināt vai pakļaut mājas arestam un pret viņu nevar uzsākt kriminālvajāšanu, ja tam nepiekrīt Saeima. Saeimas loceklim nevar piemērot ar personas brīvības ierobežojumu saistītu administratīvu sodu bez Saeimas piekrišanas. Taču netiek saglabāta pašlaik pastāvošā imunitāte attiecībā uz kratīšanas veikšanu pie deputāta.

Grozījumi paredz, ka Saeimas locekli var apcietināt un ierobežot viņa personas brīvību, ja to notver pie paša noziedzīga nodarījuma pastrādāšanas. Par katru Saeimas locekļa apcietināšanu divdesmit četru stundu laikā jāpaziņo Saeimas prezidijam, kurš to ceļ priekšā nākošā Saeimas sēdē izlemšanai par Saeimas locekļa paturēšanu apcietinājumā vai par viņa atsvabināšanu. Laikā starp sesijām, līdz sesijas atklāšanai, par Saeimas locekļa paturēšanu apcietinājumā lemj Saeimas prezidijs.

PAR grozījumu Satversmē nodošanu skatīšanai komisijās balsoja 54  deputāti (koalīcijas partijas), PRET balsoja 37 deputāti (SC, ZZS), 1 deputāts - K.Seržants (ZZS) ATTURĒJĀS.

Likumprojekta stadija 2012.gada 10.septembrī: nodots skatīšanai komisijās, vēl nav skatīts 1.lasījumā.

Likumprojekta Nr.294/Lp11. Likumprojekta teksts un anotācija

 

Likumprojekta iesniedzēji
Reformu partija
Visu Latvijai-TB/LNNK
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot