plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Stabilitātes garants
16
Aug
2011

2007.gada sākumā Saeima steidzamības kārtībā apstiprināja Ministru kabineta pieņemtos grozījumus drošības iestāžu likumos, kas ievērojami palielinātu politiķu un to pilnvaroto personu ietekmi uz valsts drošības iestādēm. Bija acīmredzami, ka šo grozījumu mērķis bija aiz TP un ZZS stāvošo oligarhu vēlme ietekmēt pret viņiem uzsāktās izmeklēšanas. Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga likumu grozījumus neizsludināja un atgrieza tos Saeimai otrreizējai izskatīšanai, skaidri pasakot, ka likumu grozījumi ir izstrādāti oligarhu interesēs. Tomēr Saeima 2007. gada 1. martā, nereaģējot uz Valsts prezidentes iebildumiem, pieņēma izmaiņas likumos negrozītā veidā. Tādēļ Valsts prezidente pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas izmantoja Satversmē noteiktās tiesības apturēt likuma publicēšanu uz diviem mēnešiem, iniciējot tautas nobalsošanu.

2007.gada 11.martā Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) piedalījās Latvijas televīzijas raidījumā “Panorāma”.  Viņš asi reaģēja uz izteiktajām aizdomām par oligarhu lomu drošības iestāžu likumu grozījumu steidzīgajā bīdīšanā: “Es esmu garants stabilitātei un drošībai valstī. Manas valdības vadīšanas laikā nevar būt ne runas par oligarhu ietekmi.”

Tomēr sabiedrības, Valsts prezidentes un NATO spiediens bija pārāk nozīmīgs faktors. Jau pēc dažām dienām, 2007.gada 15.martā, Saeima nolēma atjaunot iepriekšējo likuma redakciju, tādējādi novēršot draudus valsts drošības iestādēm.

Avoti: Latvijas Avīze, LTV raidījums “Panorāma”, www.apollo.lv

Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot