plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter

Priekšvēlēšanu solijumi

Priekšvēlēšanu solījumi

ZRP vēlēšanu programma

Korupcijas tematiku ZRP priekšvēlēšanu programmā vērtē korupcijas pētnieks Valts Kalniņš:
 
Interesanti, ka Zatlera partijas programmā vārds „korupcija” nav minēts ne reizi, un līdz ar to nav arī solīts ieviest nekādus pasākumus specifiski pret korupciju. Tā vietā ir virkne apņemšanos politiskās sistēmas reformu jomā, piemēram, tiešās demokrātijas stiprināšana (pašvaldību referendumi, vēlētāju ierosinātu jautājumu iekļaušana Saeimas dienas kārtībā, pirmsreferendumu aģitācijas regulējums u.c.), atklātības nodrošināšana Saeimas balsojumos par valsts amatpersonu iecelšanu, demokrātiskas preses nostiprināšana (redakcionālās neatkarības nostiprināšana likumā, mediju īpašnieku atklāšana u.c.) un deputātu imunitātes sašaurināšana. Ņemot vērā, ka lielās līnijās pretkorupcijas tiesiskais regulējums Latvijā ir gatavs, Zatlera partijas vērstais skats uz plašākiem politiskās sistēmas atklātības un demokrātiskuma veicināšanas jautājumiem ir pamatots. Tomēr dīvaini, ka pretoligarhu karogu uzvilkušā eksprezidenta partijai nav ko teikt, piemēram, par KNAB statusu un iespējām to labāk pasargāt no neleģitīmas politiskās iejaukšanās; par nosacījumiem, pēc kādiem partijas iegūst vai zaudē valsts finansējumu, un par valsts uzņēmumu pārvaldības uzlabošanu. (Publicēts portālā www.politika.lv )
 
 
 
Tieslietas partiju apvienības priekšvēlēšanu programmā vērtē jurists Jānis Pleps:
 
Partijas priekšlikumu tieslietu jomā lakoniski atspoguļo viens no desmit partijas principiem: „Tiesu vara ir neatkarīga, ātra un taisna. Tiem, kas vainīgi, no atbildības neglābties.”
Ja principa pirmais teikums par tiesu varas nostiprināšanu ir klasiska Latvijas politisko programmu tēze, tad otrais teikums ir pietiekami daudznozīmīgs, lai rastos interese, kādas sodu politikas un procesuālo likumu izmaiņas zem tā apslēptas. Diemžēl līdz komentāra gatavošanai Zatlera reformu partijas mājaslapā nebija pieejams izvērsts priekšlikums tieslietu vai tiesiskuma jomas reformām. Iespējams, tas saistāms ar apstākli, ka reformas šajā jomā nav iekļuvušas galvenajos reformu blokos. (Publicēts portālā www.politika.lv )

 

 

 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot