plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter

Partijas profils

Pēdējās izmaiņas veiktas 2013.gada 10.augustā.
 
Partiju „Visu Latvijai” un „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” apvienība tika dibināta 2010.gada 4.jūlijā. 2011. gada 23. jūlijā apvienība kļuva par partiju, kaut gan 11. Saeimas vēlēšanās vēl kandidēja kā apvienība.
 
Nacionālās apvienības frakciju veido 14 deputāti, frakcijas priekšsēdētājs ir Einārs Cilinskis. Apvienība 11. Saeimā strādā koalīcijā.
 
FRAKCIJAS KONTAKTI
Jānis Iesalnieks
Frakcijas vecākais konsultants
E-pasts: janis.iesalnieks@saeima.lv
Telefons: 67087268, Mobilais: 26383765
 
APVIENĪBAS VADĪBA
 

VL-TB/LNNK valdes priekšsēdētāji Dzintars Kudums un Raivis Dzintars. Līdzpriekšsēdētājs ir Gaidis Bērziņš. Apvienības valdē darbojas arī Imants Parādnieks, Dzintars Rasnačs, Jānis Tomels, Jānis Birks, Roberts Zīle, Aigars Lūsis, Romāns NaudiņšEinārs Cilinskis, Jānis Iesalnieks, Jānis Dombrava, Egīls Helmanis.

 
 
DARBĪBA SAEIMĀ
 
Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK Saeimā pārstāv 14 deputāti, kas ir gandrīz divtik kā 10. Saeimā. Frakcijas vadītājs ir Einārs Cilinskis, kurš frakciju vadīja arī 10. Saeimā. Deputāts Dzintars Rasnačs ir Saeimas Prezidija loceklis.
 
Nacionālās apvienības deputāti vada divas Saeimas komisijas: 
10. Saeimas vēlēšanās nacionālā apvienība darbojās opozīcijā, tās sastāvā bija astoņi deputāti. 
 
9. Saeimā bija pārstāvēta viena no apvienības partijām – TB/LNNK. TB/LNNK 9.Saeimas vēlēšanās ieguva 6,94 % vēlētāju atbalstu, kas tai deva 8 vietas Saeimā. 2010.gada jūlijā TB/LNNK Saeimas frakcija draudēja izjukt, jo tajā bija palikuši tikai puse no ievēlētajiem deputātiem, taču līdz ar VL –TB/LNNK apvienības izveidošanos, V. Lācis pieslējās četriem tēvzemiešu deputātiem un tas nodrošināja minimālo deputātu skaitu, lai varētu veidot frakciju. Frakciju Saeimā vadīja Māris Grīnblats. 
 
No TB/LNNK saraksta 9. Saeimā tika ievēlēts arī deputāts Juris Boldāns, kuru vēlāk notiesāja par balsu pirkšanu vēlēšanās. Līdz ar galīgo spriedumu viņš zaudēja deputāta mandātu. J.Boldāna vietā Saeimā darbu uzsāka Janīna Kursīte – Pakule, kura pa šo laiku no TB/LNNK bija pārgājusi uz citu partiju – „Pilsonisko savienību”.
 
 
DARBĪBA VALDĪBĀ
 
Šobrīd nacionālā apvienība darbojas valdībā un tā ir pirmā reize, kad koalīciju veido arī partijas “Visu Latvijai” pārstāvji. 
 
Iepriekš apvienība TB/LNNK strādājusi vairākās valdībās. TB/LNNK visu 9.Saeimas laiku darbojās valdošajā koalīcijā, bija pārstāvēta gan A.Kalvīša (TP), gan I.Godmaņa (LPP/LC), gan V.Dombrovska (JL) valdībās. Gaidis Bērziņš nepilnus trīs gadus bija Tieslietu ministrs, savukārt Kaspars Gerhards paguva vadīt Ekonomikas ministriju I.Godmaņa valdībā un Satiksmes ministriju V.Dombrovska valdībā.
 
 

Gaidis Bērziņš Tieslietu ministra amatā bija no 17.10.2011. līdz 03.11.2011. Šobrīd Tieslietu ministra amatu ieņem cits Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai pārstāvis – Jānis Bordāns

 
PAŠVALDĪBĀS
 

2013.gada pašvaldību vēlēšanās Rīgā Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK” Rīgas domē ieguva 12 vietas, kas uzskatāms par būtisku sasniegumu, ņemot vērā, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Rīgas domē neiekļuva neviens deputāts no šīs apvienības.

Rīgas domē ievēlētie deputāti: B.Broka, A.Kiršteins, A.Vilks, N.Puntulis, D.Locis, K.Dombrovskis, Ģ.Lapiņš, J.A.Krūmiņš, R.Jansons, A.Pārups, I.Holma, A.Lācis. 

2009.gada pašvaldību vēlēšanās Rīgā TB/LNNK piedzīvoja sagrāvi, jo, par spīti vērienīgai priekšvēlēšanu kampaņai, Rīgas mēra J.Birka pārstāvētā apvienība domē netika ievēlēta. 
 
Nacionālās apvienības 2013.gadā lielākajās Latvijas pilsētās ievēlēto deputātu skaits: Jelgavā 2 pārstāvji, Jekabpilī 1, Rezeknē 2, Valmierā 1.
 
2013.gadā kopā tika ievēlēti 157 deputāti 54 pašvaldībās no nacionālās apvienības sarakstiem.
 
 
EIROPAS PARLAMENTĀ
 
2009.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās ievēlēts TB/LNNK līderis Roberts Zīle.
 
Deputatiuzdelnas.lv satura veidošanā tiek izmantoti Lursoft sniegtie pakalpojumi. Pateicamies par sadarbību!
 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot