plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter

Priekšvēlēšanu solijumi

 

 
Korupcijas tematiku nacionālās apvienības priekšvēlēšanu programmā vērtē korupcijas pētnieks Valts Kalniņš:
 
Pretkorupcijas jautājumos programma (saskaņā ar internetā norādīto — tās 20. jūlija versija) ir nobriedusi salīdzinājumā ar 2010. gadu. Papildus sabiedrības līdzdalības un tiesu efektivizācijas priekšlikumiem ir solīts noteikt kriminālatbildību par partiju „melnajām kasēm”, panākt plašsaziņas līdzekļu īpašnieku atklātību, izstrādāt lobēšanas likumdošanu. Nav jau tā, ka šie priekšlikumi solītu revolucionārus sasniegumus un būtu ārkārtīgi oriģināli. Virkni pārkāpumu partiju finansēšanas jomā 10. Saeima paspēja kriminalizēt šā raksta tapšanas dienā (8. septembrī), kamēr ar lobēšanas regulējuma palīdzību panākamais efekts ir grūti prognozējams. Tomēr kontekstā ar e-demokrātijas idejām, solījumiem pilnveidot valsts uzņēmumu pārvaldību un vispār korupcijas kā problēmas nozīmes apzināšanos programma ir vērtējama kā diezgan kvalitatīva.(Publicēts portālā www.politika.lv )
 
Tieslietas partiju apvienības priekšvēlēšanu programmā vērtē jurists Jānis Pleps:
 
Nacionālā apvienība priekšvēlēšanu programmā vairāk uzmanības veltījusi konstitucionālās iekārtas un valsts pārvaldes reformām. Šajā ziņā atslēgas vārdi varētu būt Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtības un pilnvaru maiņa un tiešās demokrātijas institūtu paplašināšana.
Tiesu procesu paātrināšanas mehānismus Nacionālā apvienība redz atsevišķu lietu kategoriju piekritības maiņā, rakstveida procesa paplašināšanā, pārsūdzības instanču skaita pārskatīšanā, videokonferenču izmantošanā, kā arī dokumentu elektroniskā iesniegšanā. Atzinīgi vērtējams priekšlikums rūpēties par tiesu prakses pieejamību interesentiem. Tāpat Nacionālā apvienība apņēmusies noteikt skaidru un saprotamu ilgtermiņa sociālo garantiju sistēmu tiesu sistēmā strādājošajiem.  (Publicēts portālā www.politika.lv )
 
 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot