plauksta plauksta
icon_delna icon_trans icon_facebook icon_facebook icon_twitter
Zaļo un Zemnieku savienība

Partijas profils

Pēdējās izmaiņas veiktas 2013.gada 10.augustā.

Apvienību „Zaļo un Zemnieku savienība” (ZZS) veido divas partijas: Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija, kurām gan 9.Saeimā, gan arī 10.Saeimas un 11.Saeimas vēlēšanās pievienojušās reģionālās partijas „Latvijai un Ventspilij” un Liepājas partija.

 
ZZS frakcija Saeimā sastāv no 13 deputātiem, frakcijas vadītājs ir Augusts Brigmanis. ZZS Saeimā strādā opozīcijā.
 
FRAKCIJAS KOSULTANTS
Vecākā konsultante Dzintra Kusiņa -  Dzintra.Kusina@Saeima.lv, tel. 67087454, Jēkaba iela 16-310
 
APVIENĪBAS ZZS VADĪBA
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs ir Uldis Augulis (LZS). Zaļo un Zemnieku savienības valdes locekļi: Augusts Brigmanis (CP LZS), Edgars Tavars (LZP), Indriķis Putniņš (CP LZS), Raimonds Vējonis (LZP), Andris Rāviņš (CP LZS), Viesturs Silenieks (LZP).
 
 
ZZS SAEIMĀ
11. Saeimā iekļuva 13 ZZS deputāti, kas ir par deviņiem deputātiem mazāk nekā 10. Saeimā. Frakcijas priekšsēdētājs ir Augusts Brigmanis, viņš ir frakcijas vadītājs jau kopš 8.Saeimas laikiem.
 
ZZS 11. Saeimā darbojas opozīcijā, taču partiju apvienības deputāte Aija Barča vada Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju.
 
10. Saeimā ZZS pārstāvēja 22 deputāti. Šīs Saeimas laikā frakciju atstāja Armands Krauze, kurš mandātu nolika pēc paša vēlēšanās uzreiz pēc ievēlēšanas. Andris Bērziņš nolika mandātu, jo viņš tika ievēlēts par Valsts prezidentu. Mandātu 2011.gada augustā nolika arī Gundars Daudze, kurš kļuva par jaunievēlētā Valsts prezidenta kancelejas vadītāju.
 
10. Saeimā ZZS deputāti vadīja četras komisijas: Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju (Vitauts Staņa), Sociālo un darba lietu komisiju (Aija Barča), Pieprasījumu komisiju (Augusts Brigmanis) un Publisko izdevumu un revīzijas komisiju (Andris Bērziņš (Zemgale)).
 
9.Saeimas vēlēšanās ZZS ieguva 18 deputātu vietas. 
 
 
Bloķēšanās ar Sakaņas centru
 
Neskatoties uz to, ka ZZS 10.Saeimas laikā bija valdībā, tā daudzos balsojumos bloķējās ar opozīcijā esošo Saskaņas centru. TV3 raidījums "Nekā Personīga" aplēsis, ka ZZS kopā ar SC balsojis atšķirīgi no saviem koalīcijas parteriem Vienotības vairāk nekā 50 reizes.  ZZS, balsojot kopā ar SC, nodrošinājusi balsu vairākumu, lai apturētu vai traucētu īstenot tādus projektus kā grozījumi Krimināllikumā, kas paredzētu kriminālsodu partijām par finanšu pārkāpumiem, grozījumus Saeimas Kārtības rullī, kas paredzēja padarīt atklātākas amatpersonu vēlēšanas.
 
ZZS un SC kopīgi noraidījuši arī virkni Dombrovska valdības priekšlikumus, piemēram, grozījumus Darba likumā, likumā "Par nodokļiem un nodevām" un Valsts fondēto pensiju likumā. Saeimas komisiju līmenī ilgi aizkavēti Komerclikuma grozījumi, kas liek atklāt patiesos labuma guvējus no ofšoru rīcībā esošajiem īpašumiem. Raidījums "Nekā Personīga" secināja, ka SC un ZZS kopīgajos balsojumos dažkārt domas ir sakritušas arī tā dēvētajā nacionālajā jautājumā. Piemēram, Imigrācijas likuma grozījumos saskaņiešiem ar ZZS atbalstu izdevies saglabāt iespēju Krievijas pilsoņiem turpināt izpirkt Latvijas īpašumus, pretī saņemot pastāvīgās uzturēšanās atļaujas. Novērojumi par aizklāto balsojumu rezultātiem liecina, ka tieši ZZS un SC balsis šīs Saeimas laikā noteica gan Tiesībsarga, gan arī Valsts prezidenta vēlēšanu iznākumu
 
ZZS VALDĪBĀ
Kopš 2002. gada šī ir pirmā koalīcija, kurā neatrodas Zaļo un Zemnieku savienība. Līdz šim ZZS bija pārstāvēta E. Repšes (JL), I. Emša(ZZS), A. Kalvīša (TP), gan I. Godmaņa (LPP/LC), gan V. Dombrovska (V) valdībās.
 
ZZS vadījis Vides ministriju, Zemkopības ministriju un Labklājības ministriju teju deviņus gadus, ilgu laiku arī Izglītības un zinātnes ministrija ir bijusi ZZS pakļautībā.
 
 
 
ZZS PAŠVALDĪBĀS
2009.gada un 2013.gada pašvaldību vēlēšanās ZZS netika ievēlēta Rīgas domē. Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām un Rīgas domes vēlēšanām, apvienību veidojošās partijas mēdz kandidēt atsevišķi. Gan partiju apvienība kopā, gan to veidojošās partijas ir pārstāvētas dažādos Latvijas novados.
 
ZZS un sadarbības partneri pēc notikušajām 2013.gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām kopā ieguva priekšsēdētāja vietas 41 pašvaldībā.
 
Mēra postenis ir Jūrmalas pilsētā (Gatis Truksnis), Ādažu (Māris Sprindžuks), Alūksnes (Arturs Dukulis), Krimuldas (Guntars Grīnvalds), Līvānu (Andris Vaivods), Mārupes (Mārtiņš Bojārs) un Riebiņu novadā (Ilmārs Meluškāns).
 
Priekšsēdētāja amatu LZS ieguvusi Jelgavas pilsētā, Aizputes, Alojas, Amtas, Auces, Balvu, Carnikasvas, Ciblas, Dagdas, Dobeles, Garkalnes, Grobiņas, Iecavas, Ilūkstes, Inčukalna, Jaunpiebalgas, Jaunpils, Jēkabpils, Jelgavas, Kandavas, Krāslavas, Limbažu, Naukšēnu, Ozolnieku, Pārgaujas, Priekuļu, Tērvetes un Ventspils novadā.
 
Liepājas partijas pārstāvias ir Liepājas mērs Uldis Sesks un partijas "Latvijai un Ventspilij" Ventspils mērs ir Aivars Lembergs. 
 
EIROPAS PARLAMENTĀ
Neviens ZZS pārstāvis 2009.gada vēlēšanās netika ievēlēts.
 
 
Deputatiuzdelnas.lv satura veidošanā tiek izmantoti Lursoft sniegtie pakalpojumi. Pateicamies par sadarbību!
 
Pievienot komentāru
Vārds:*
E-pasts:*
Pievienot